kocam seks istemiyor hep ben isteyince kendimi değersiz hissediyorum

Soru

merhaba, ben 26, kocam 29 yaşında. cinsel olarak ikimizin de hiç bir sorunu yok. gel gelelim seks konusunda kocam hep pasif kalıyor, seksi hep ben başlatıyorum. böyle olunca haliyle hep ben seks yapmak isteyince kendimi değersiz hissediyorum. ben demesem hiç aramaz, kocam seks yapmadan dayanabiliyor. ben öyle değilim cinsel arzularım kabarıyor. bu kadar yoğun cinsel birikme olunca yetersiz geliyor, kocam 1 posta da bitiyor. ben daha çok istiyorum ama o bırakıyor. artık iyice gerildim stresliyim bu sorunlar yüzünden. neden böyle yapıyor neden böyle davranıyor, beni sevmiyor mu, istemiyor mu anlam veremiyorum. lütfen bana bir tavsiyede bulunun ?

Cevaplar ( 9 )

 1. 3

  böyle hissetmeniz çok normal. bunu önce eşinize açmalısınız. eşinize yarım kaldığınızı daha fazlasını istediğinizi ve bazen de isteyen kişi değil istenilen kişi olmak istediğinizi belirtin. belki farkında değildir bunların çünkü erkekler bazen çok derin düşünemiyorlar. sığ bakabiliyorlar. o yüzden konuşmakta fayda var.

 2. 4

  benzer konular daha öncede gündeme geldi, bu durum çiftler arasındaki cinsel uyumsuzluktan kaynaklanıyor. demk ki kacanız pasif cinselliği son planda tutan, aylarca yapmasa hiç aramayan birisi. tam aksi şekilde sizde aktif birisiniz, seks sizin için öncelikli, seks yapmadınız mı belli ki kendinizi de iyi hissetmiyor stres olup geriliyorsunuz. bu durumda çözüm yok, insanların karakteri değişmez. evlenmeden önce anlamanız bilmeniz gerekirdi bu durumu, artık katlanacaksınız. lakin eşinizle konuşmanız belki biraz fayda edebilir, ona anlatın rahatsız olduğunuz şeyleri, oda anlayışlı birisi ise sizin için biraz vites yükseltsin, sizde biraz vites düşürün orta yolda buluşun.

 3. 4

  baştan uyumsuz bir evlilik yapmışsınız, haliyle bir türlü aynı ritmi tutturamıyorsunuz. biri istemezken diğerini istemesi çok ters köşe konular. kocanla konuş ortayı bulmaya çalış diyeceğim ama adamın karakteri bölye konuşsanda ne yapacak, kocacım daha çok seks istiyorum benimle ilgilen desen ne olacak, adam kendi karakteri neyse o şekidle yaşamya devam edecek. birde şu açıdan bak diyelim ki adam seninle konuşsa hayatım seksi bırakalım azaltalım ayda 1 kere yapalım yeter dese sen onun dediğini yapabilecek misin ? işte böyel yanı karşıdan beklediğimizi de kendi açımızdan değerlendirmemiz lazım.

 4. 2

  farklı tatlar dene o zaman…belki potansitelini çıkaracak biri olur

  • 5

   aynı durum senin eşinin başına gelse veya kardeşlerinin aynı fikri sunacakmıydın ?

 5. 2

  yaşlarınız daha çok küçük bu yaşlarda bu kadar istekli olmak normal, eşinizin sertleşme yada sertliği sürdürebilme gibi bir kaygısı da olabilir ve seksten kaçıyor olabilir, konuşmayı deneyin belki bir takviye işinizi görebilir,

 6. 3

  vallaha bacım aynı durumda erkek olarak benim başımda 10 yıldır evliyim eskiden haftada en az 4 yada 5 çılgınlar gibi iken şimdi iki çocuktan sonra ayda 1 yada max 2 bende senin gibi hazırlanıyorum duş, traş, losyon parfüm temizlik sonra ya bir aksilik oluyor ya işe erken gidicem oluyor mutlak bahane. aldatıyor yada artık sevmiyor desem dediğim 2 si de yok ikimiz biribirimize karşı hala sevgili ve saygılız ama psikolojik bir sorunu var veya kafasında aşamadığı kendi başına çözmeye çalıştığı bir şeyler var diye psikolojik tedavi konusunda destek almasını istedim son 4 aydır sanki biraz normale giriyor. tabiki bunu eşinle karşılıklı konuşup önce ki yatak odası performası ile şimdikini karşılaştırıp neden böyle davrandığını anlamaya çalış baktın ki sorun psikolojik değil o zaman sanırım senin desteğe ihtiyacın olacak

 7. 2

  bu durumdan bahsedebilirsin konuşup hatta ilişki sırasında bile daha fazla ilişi istediğinde bahsedebilirsin karı kocasınız sonuçta iki bireyde birbirlerini doyurmamalı tadını çıkarmalı.

 8. 3

  yâni buradan anladığım adam boşaldıktan sonra tekrar seks yapmıyor. e bu da normal. adamın gücü kuvveti bi yerine gelsin. haftada bir iyidir. onun dışında bir check-up falan yaptırsın. belki kalp hastası.

Bir cevap bırakın