sevişirken kontrol etmeyi mi yoksa kontrol edilmeyi mi istersin

Soru

merhaba, bu sorum özellikle erkeklere. çünkü kocam ne istiyor anlamış değilim. cinsellikte sürekli bana sinirleniyor azıcık bi kendinizi zorla ya deyip duruyor. galiba aktif davranmamı istiyor diye düşünüp aksiyon alıyorum yok. galiba onun istediğini iyi yapmam lazım diyorum ona değil yine kızıyor. cinsellik bitince off doğru düzgün bi zevk alamadım yordun beni diyor. bu arada yaşımız 40. acaba zamanla artık benimle mi cinsellik yaşamaktan bıktı, sorun ben miyim diye düşünüyorum. bu erkekler neyden hoşlanıyor onu yapayım, yada neyden hoşlanmıyor bari beleyim de onu yapmayayım ?

Cevaplar ( 4 )

  1. sizden bıkmadı, yaş itibri ile artık cinsellik hep aynı rutinin içinde kaldığı için değişiklik arıyor. istediği şeyler var ama çekindiği için sizden bir adım bekliyor. siz o adımı atmadıgınız için ilişki bitince, beni yordun ya da farklı serzenişlerde bulunuyor. aslında kendisini yormadınız, hayal ettiği ilişkiyi yaşatamadınız. emin olun eşinizde böyle forumları okuyup, diğer kadınların eşlerine yaptığı şeyleri okuyunca ister istemez ben eşimle niye böyle değilim, sorusunu kendine soruyor olabilir. sizden okuduğu şeyler gibi muamelede bulunmanız bekliyor. ama bunu iletişim kurarak değil, topu size atarak dile getiriyor. eğer eşinizden memnunsaniz, beklenti ve isteklerinizi karşılıyor iyi bir aile babası ise biraz daha kendisine cinsellik anlamında daha fazla alan sunun. size verebileceğim bir dünya tavsiye var, lakin kişilere göre değişen durumlarda genelleme yapılmaz. haliyle bir çoğu havada kalacak gereksiz duruma düşecek tavsiyelerdir. kendisiyle konuşun, ne istediğini nahif bir şekilde sorun bu durumdan rahatsız olduğunuzu belirtin. biraz tatlı sert yapın diyalog ile halledilemiyecek hiçbir mesele yok.

  2. zamanla monotonlaşma ve yorulma başlar evli çiftler arasında. hep aynı şeyleri yaptıkları için bir nevi bıkkınlık oluşur cinselik heyecan vermez. adamın önüne her gün aynı yemeği koysanız başalr mırın kırın etmeye söylenmeye, yemek ne kadar güzel olsada isteksiz yemeye çalışır ve halinden memnun olmadığı için söylenir. sizde oysa yemek çok güzel niye söyleniyor bu adam dersiniz. aynı benzetmedeki durum gibi sizin cinsel hayatınızda böyle herşeyi çok güzle yapıyor olabilirsiniz ama zamanla bıkkınlık verebilir. bunun için cinsel hayata değişiklik katmak gerekiyor. seviştiğiniz ortamı değiştirin, kıyafet kullanın, değişik fantazi temalı cinsellik yaşayıni ilginiz varsa bazı fetish öğeleri kullanın. anlayacağınız şimdiye kadar ne yapıyorsanız bunları yapmayın, tam tersi yapmadığınız şeyleri yapmayı deneyin.

  3. bu konuyu öncelikle eşinizle konuşun. ne istiyor, ne bekliyor, ne hayal ediyor, ne yaşamak hoşuna gidiyor bunları bir birinize anlatın, utanmadan çekinmeden korkmadan. acaba karşımdaki hakkımda ne düşünür ne der diye endişe etmeden sonuçta onca yıl geçmiş birlikte, utanmak içni bazı eşikleri geçtiniz artık eskisine göre daha çok paylaşım yapmanız kendinizi karşıya daha çok anlatmanız gereken dönem. tabi şu bilinmeli ki aranızda ne olacakca bu konuda bir ısrar zorlama olmamalı her ikinizede uyarsa o zaman bunlar yaşanmalı. tabi bu demek değil ki keskin sınırlar ile o olmalı bu olmamalı gibi bir kural koymalı. aksine biraz feragat ederek orta yolda buluşmalısınız. onun hayal ettiği sana çok uç nokta geliyordur, o zaman sen biraz kabul edeceksin, o biraz isteklerini azaltacak, sonra karışığında sen bir şey isteyeceksin o kabul edecek. fantazi konusunda çok fazla seçeneğiniz var, yeter ki denemek isteyin her türlü size uyan bir şeyler bulursunuz. tavsiyem ilk başta daha soft değişimlerle başlayın aşamalı olarak değişikliğin boyutunu arttırın.

  4. çeşitli ve değişik fanteziler istiyordur. bunu etraflıca bir konuşun. onun dışında ben cinsel münasebette hep hükmetmeyi severim. ama kadınımı incitmek de istemem. çünkü kadın daha narindir.

Bir cevap bırakın