aklım sürekli cinsel şeylerde

Soru

Merhaba yaşım 26 oldu hala bir kadınla cinsel ilişkide bulunmadım. Ama bu aralar sürekli cinsel isteğim tavan halde eskiden 3-4 günde bir mastürbasyon yaparken şimdi neredeyse her gün yapıyorum. acaba biriyle ilişkiye girsem bu durum normale döner mi yoksa yine devam eder mi? Ona göre bir şeyler düşünmeye calısıcam ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 3

  bence biriyle ilişkiye girmeden önce masturbasyonu azaltın hatta tamamen bırakın. mastürbasyonda sizin kendinizi en iyi şekilde tatmin etmeniz ön plandayken ilişkide karşı taraf için de aynısını yapmanız gerekecek ve haliyle bu da kolay bir şey olmadığından belki normal ilişkiyi sevmeyecek ve yine mastürbasyon yapmak isteyeceksiniz. cinsel ilişkiye girip girmemek de elbette sizin tercihiniz. ama yaşınız da büyük hazır kimseyle de ilişkiye girmemişken ben kendinizi evleneceğiniz kadına saklamanızı öneririm. böylelikle ilişkiye girdiğiniz diğer kadınlar da aklınızda kalmaz. tecrübeli olacağım veyahut bir gecelik tatmin olacağım diye istemediğiniz insanlarla ilişkiye girmeyin bence. yine de bunlar beni önerilerim hayat sizin hayatınız güzel bir hayat dilerim 🙂

 2. 2

  sürekli cinsellik düşününce olacak sonuç budur, hatta öyle bir şartlanırsınız ki yaşamayı düşündüğünüz şeyleri yaşayınca bile tatmin olamadığınızı düşünür daha fazlasını istersiniz. daha fazlası, daha fazlası derken bir bakmışsınız hiç umaddığınız size bile aykırı gelebilecek şeyleri yapmaya başlamışsınız. cinsellik bağımlılık gibidir, fırsat verirsen hep daha fazla doz ister, sonu gelmez. sözün özü ne ilişkiye girmeniz ne günde 5 kere mastürbasyon yapmanız çare olmaz. en iyisi kendinizi kontrol etmeyi öğrenip abartı duyguları be isteği bastırmanız kontrol altında tutmanızdır. o zaman en küçük şeyden bile mutlu ve tatmin olursunuz.

 3. 2

  fazla cinsel düşünce insanı bozuyor sapıklaştırıyor. nefsine hakim olmak önemli, hep cinsellik düşünmeyin, hayatınızda arka planda dursun yeri gelince düşünün. mastürbasyonu azaltın bence önerdikleri gibi 2 haftada bir kere yapın yeterli olur.

 4. 7

  canım kendini yanlız hissediyorsun gibi geliyor bu yada çevrenizdeki arkadaşlarınız eşleri/sevgilileri var ve sizde istiyor olabilirsiniz çünkü bir ara bende sizin gibi düşünüyordum

 5. 6

  merhaba, fazla cinsellik düşünmek aklı ve bünyeyi yorar. buda sizin normal hayatınızda odaklanma sorunları adaptasyon zorlukları ve ruhsal yorgunluk yaşamanıza neden olur. bu konuda başka çare yoktur, kişi kendi ile baş başadır. tek yapmanız gereken iradenizi kullanmanız ve kademeli olarak tüm bu düşünceleri eylemleri azaltmanız, bunları hatırlatacak tetikleyecek ortamlardan şeylerden uzak durmaya çaba göstermenizdir. yoksa bir başkasının bu konuda size yardım edebileceği pek bir şey yoktur. bunu kendi gücünüzle aşmalısınız, dayanmayı başarınca zaten bir süre sonra kontrolü saklamak çok daha kolay olacaktır.

Bir cevap bırakın