sevgilim cinsellik konuşmuyor bunu itici buluyormuş

Soru

merhaba, sevgilimi tanımak aramızda uyum var mı, düşüncelerimiz bir birini tamamlıyor mu yoksa zıt mı, bazı cinsel konularda ne düşünüyor bunları görmek için sorular sorup diyalog açıyorum. o ise kısa cevaplarla kestirip kaçamak cevaplarla konuyu değiştirip başka şeyler diyor. israr edince şimdi bunları konuşmayalım diyor. sebebini anlatıyorum bir rahatsızlığın mı var bu konuda neden böyle yapıyorsun diyorum, yo her şey yolunda ama bu gibi şeyleri konuşmak bana itici geliyor diye cevaplıyor. böyle bir tavır normal mi ? aksine o böyle yapınca bende ona karşı olumsuz şartlanma başlıyor. sizce ne yapmalı ? aksine kadınlar cinsellik konuşmazlar, bizde tam tersine erkek arkadaşım konuşmak istemiyor. bazen bu adamın cinsel sorunumu var acaba diye düşünmüyor değilim ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 3

    O ihtimalde var. Korkuları da olabilir. Ailevi sorunlar ve baskıcı aile modelinden kaynaklı olma ihtimali de yüksek. Onu diyaloğa teşvik etmek; derinlemesine konuşmak açık açık her şeyi konuşmak anlatmak anlaşmak; en iyisi ve en doğru olanı. Bir şeyleri anlamadan bağlanmamak mantıklı olacaktır. Mutluluklar diliyorum.

  2. 3

    Gay olabilir size söyleyemiyordur bence bu ıhtimal daha yüksek ki bir erkek cinsellikten çekinmez itici demez yani durduk yere

  3. 5

    ne kadar süredir tanışıyorsunuz ve sengilisiniz bilmeiyorum. belki kısa süre ise sevgiliniz bu aşamada bunları konuşmayı istemiyordur. kendini bu tip diyalogların içinde bulmaktan hoşlanmıyordur. her erkek seks deyince atlayacak diye bir durum yok. azda olsa belirli bir kitle var nispeten daha nezih elit erkeklerden oluşan sizde böyle biriyle karşılaşmış olabilirsiniz. zaman verin bir birinizi önce diğer yönlerden tanıyın sonra ileri düzey şeyleri konuşursunuz.

Bir cevap bırakın