prezervatifi ters çevirip takmak gebeliğe sebep olurmu

Soru

İlişki esnasında prezervatifi çıkardım karanlıkta tersini mi taktım aynı yönü mü taktım bilemedik devam ettik ilk taktığımda boşalmamıştım ama ucuna değen sıvı olabilir mi böyle bir durumda gebelik olabilir mi ne yapmalıyım

Cevaplar ( 2 )

  1. 2

    merhaba, bu olası bir ihtimaldir. ancak düşük bir ihtimaldir. bu kadar kolay gebe kalınmaz, prezervatifi çıkarma ve takma sırasında dokunurken parmaklarla buradaki birikme ihtimali olan sperm silinmiştir. hatta kalsa bile vajinaya girerken vajinanın önce dış dudaklarına sürünüp oralara bulaşacaktır. hava ile temas eden dış ortamda kalan spermler kalitesini yitirmeye başlarlar, hareketliliği azalır. anlayacağınız olası ihtimaller hayli azalıyor bu sebeple gebelik olmaz diyebiliriz. tabi şunu da unutmamak gerek, bazen alın yazısı takdiri ilahi yazdıysa olacağı varsa en imkansız hiç beklemediğiniz şeyden olacaksa gebelik olabilir. o sebeple tıp dünyası bile %100 olur yada olmaz diyemez. bizce %99 olmaz diyebiliriz. bir daha ki sefere daha tedbirli olun.

  2. 3

    daha öncede yazmış olaiblirm prezervatif ilişkinin başında takılır bitirince çıkartılır, arada tak çıkar yapmak riskli spermleri fark etmeden başka yerlere bulaştırabilirsiniz. tabi erim beyin dediği gibi ihtimal düşük olabilir ama sonuçta risk var.

Bir cevap bırakın