çok mast yapmak vajina çevresinde sivilce oluşumuna sebep olurmu

Soru

henüz 19 yaşındayım son zamanlarda cinsel isteğimi bastırmak için sanırım biraz fazla mastürbasyon yaptım. vajinal daha doğrusu genital gölgede küçük kırmızı sivilceler oldu. geçer dedim mast yapmaya ara verdim ama geçmedi bazıları kaşınıyor kaşıyınca üstünü koparınca şeffaf sıvı çıkıyor. biraz endişe etmeye başladım mast yapmaktan değil de başka bir şey olabilir mi diye. sevgilim yok cinsel temasım falanda yok sadece mast yapıyorum. hastalık kapmış olmama her halde diye düşünüyorum. resim nasıl yüklenir bulamadım ama tarif ettiğim gibi küçük kırmızı yakın yakına 5-6 tane bazıları göbek deliğine 7cm kadar yakın ne olabilir acaba ?

Cevaplar ( 4 )

  1. Tahriş olmuş olabilir.. Ya da elin temiz değilken yaptıysan mikropp kapmış olabilir.. Sağlık ocağına git en azından bir baktırmanda fayda var..

  2. mast yapmaktan olmuş olmaz, mast yapmaktan olsa birkaç sivilce olur. toplu bir arada 5-6 sivilce ise bu viral bir enfeksiyonun sebep olduğu rahatsızlığın göstergesidir. görüntüsüne bakmak lazım, cildiye doktoruna görünmeden de ne olduığunu kesin bilemezsiniz çünkü bazı şeyler bir birine benziyor. elinizden tırnağınızdan, eğer başak bir şeye sürtüyor yada başka bir şeylerle mast yapıyorsanız muhtemelen bakteri virüs bulaştırmışsınızdır.

  3. Peki ters jilet vurdun mu hiç? Bu şekilde de tahriş olmadıysa bir doktora gözükmende fayda var.

  4. mikrop kapmış olabilir ya da genital bölgenizi çok kaşıyınca da oluyor. iççamaşırı seçimine dikkat edin ve bir hekime görünün. geçmiş olsun.

Bir cevap bırakın