prezervatifin tersi düzü var mı

Soru

slm herkese, kısa bir soru soracağım, gebelik önleyici sperm öldürücü özelliği olan prezervatif kullanıyorum. eğer patlama yırtılma olursa yine sperm öldürücü olduğu için gebelik olmuyormuş. yalnız bilmek istediğim bunu hangi yönde takmak lazım ? en son sevgilim taktı, işlemi farklı bir teknikle içerden açtırarak yaptı. ben takarken ise başını şapka gibi oturtup sonra elle aşağı doğru sıvazlıyorum. ters takıyor muyuz diye şüpheye düştüm ? varsa bir bilgi bunu öğrenip düzeltmek isterim. tşkler.

Cevaplar ( 2 )

  1. 4

    öncelikle patlama olsa da hamilelik olmuyormuş algısını değiştirin. böyle bir durum yok. doğru takış şekli sizin yaptığınız. kafaya yerleştirip aşağı doğru kaydıracaksınız. yalnız siz kafaya yerleştirmeden önce öndeki hazneyi de iki parmağınızın arasında tutarsanız içinde hava kalmasını engellersiniz, daha konforlu bir ilişki olur…

  2. 2

    bunu bende bilmiyordum, meğer tersi düzü diye bir şey varmış. prezervatifi açtığınızda sarım yönünün tersi yani içten dışa çıkan dış kısımdır. birde eğer prezervatifin ambalajı üzerinde yazıyorsa sperm öldürücü içerir diye işte o prezervatiflerin iç yüzünde sperm oldurucu ilaçla yapılmış kaplama oluyor. tabi bu kaplamaya güvenmeyin her zaman işe yaramayabilir.

Bir cevap bırakın