penis üzerinde damar şişkinliği

Soru

Merhaba, Şimdi küçükken sanırım yanlış hareketlerden dolayı diye tahmin ediyorum penis üzerinde sabit şişik damar var yani ereksiyon olsa da olmasa da damar şişik belirgin, elle dokunulabiliyor. Bu durumda ileride bir problem oluşturma ihtimali olur mu, sizce ayrıca bu damarın tedaviyle inme ihtimali var mı?

Cevaplar ( 5 )

 1. 5

  merhaba, penis üzerinde damarlar genelde dayanıklı olurlar, ancak aşırı mastürbasyon yada ters hareket yapılması sonucu yırtılma yada travma olması mümkündür. çoğu vaka daha ziyade travma olarak kalır ve bu şekilde iyileşir. ancak sizin dediğiniz gibi bir noktada şişkinlik olur burada damar genişlemiş ve açılmıştır. yırtılma olursa kendiliğinden iyileşmesi zordur genellikle cerrahi müdahale gerekebilir. eğer şişkinlik ağrı acı yoksa sorun olmuyorsa ilişkiyi engellemiyorsa bu şekilde bırakılır müdahale yapılmaz, çünkü yapılacak cerrahi operasyon daha risklidir. çoğu zaman ileride sorun olmaz ancak bu yer hassas olabilir yine ters hareket sonucu sorun çıkarabilir, bu sebeple dikkatli hareket edilmesi önerilir. son olarak çok kafanıza takılıyorsa bir rahatsızlık oluyorsa en iyisi bir doktora görünün fikir alın.

 2. 2

  arkadaşım penis pompası ile uzun süre fazla vakum yapmış sünnet yerinin orda pensin sağ tarafında bir anda acı ile birlikte kocaman bir şişlik ve kızarma olmuş. utanmaktan doktora gitmedi şişlik azaldı kızarıklık geçti ama damar açılmışmı ne olmuş orası biraz baloncuk gibi duruyor. acımadığını bir zararı olmadığını söylüyor tabi pompayı kullanmayı bıraktı yanlış kullanmamında böyle bir sakıncası var. sizinde eğer damarda bir ağrı acı yada zararı olmuyorsa size ilişkide falan öyle idare eder kanımca.

 3. 6

  Merhaba, buradan teşhis falan koymak mümkün degil farkındayım ancak doktora gitmeden önce danışmak istedim. Penis üzerinde geçmişte olan bazi hatalar yüzünden 1 damarda şişkinlik mevcut. Ereksiyonda veya normal halinde ele geliyor yani gözle baktığımızda belli oluyor. Daha önce böyle bir durum yaşayıp geçen var mı?

  • 3

   yok birşey olmaz, eskiymiş zaten. yeniyse yayılıyorsa şişme morarma oluyorsa basınca yada ereksiyon olunca acıyorsa falan o zaman korkmalısın. bence doktorluk bir durum yokmuş gibi geliyor.

 4. 2

  merhaba cocuklukdan bende penisin uzerinde bir damar var ve bu gitdikce buyumeye basladi agrisi fln hic bir sey yok fakat kotu gorunuyor acaba bunun tedavisi varmi

Bir cevap bırakın