penis şeklinin cinsel ilişkide zevk almaya bir etkisi var mı

Soru

merhaba, merak ettiğim ve uzun süredir aklımı kurcalayan bir soru var. oda penis şeklinin seks esnasında penetrasyon (penisi sokup çıkarmak) yaşanırken penis şeklinin uyarılmayı arttırması yada azaltması soncu alınan haz oranını etkileyip etkilemediği. mesela arkadaşımın penisi 13cm şekli muz gibi başı gövdesine göre küçük birazda aşağı doğru eğik. benim penisim 14 cm ama mantar gibi başı büyük gövdesi ince. iki farklı penis tipinde seks yaparken her iki tarafından aldığı zevkte farklılık olur mu ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 2

  bunu farklı kişilerle çok seks yapan kişiler cevaplayabilir. benim sevgilimin penisi düz muz gibi ama eğik değil. başı gövdesine göre orantılı. bilmiyorum ama sanıyorum bu şekli daha çok beğeniyorum, dediğiniz mantar gibi görüntü bana çok cazip gelmiyor, tabi belki başının büyük olması ilişkide sürtünmeyi arttırıyordur bu sayede daha çok zevk alınıyor olabilir.

 2. 4

  penis başının çıkıntı olması yani mantar gibi yapıya sahip olan kişilerde sürtünme sonucu tüm uyarım penis başınıda oluşur gövdeye eşit oranda dağılmaz. bu sebeple yoğun zevk sonucu cinsel kontrolsüzlük ve erken boşlama sorunu yaşanır. bununla kalmaz aşırı sürtünme olduğu için penis başı kolayca tahriş olur, yara olur ve bu sürekli sık sık tekrarlandığı için peniste hissizlik ve zevk alamama gibi sorunlar bşa göstermeye başlar. yani zevki arttırdığı gibi olumsuz şekilde zararı çok oluyor. diğer düz tip peniste sürtünme penis başına ve gövdesine eşit yayılır, zevk o kadar yoğun olmaz ama diğer olumsuzluklar yaşanmaz. birde mantar başlı penise sahip kişiler anal yapma konusunda başarısız ve şanssızdırlar, çünkü bu durum can acıtıcı olur, anatomik yapı zevk almayı engeller. düz penis dildo gibi anal için en uygun yapıya sahiptir.

 3. 3

  mantar biçimli penise denk gelmedim ama farklı penis boyu ve kalınlıkları gördüm. açıkçası seks benim için penisin boyu veya şeklinden ziyade iki insanın yakınlaşması. penisi mükemmel olan bir insanla aramda uyum yoksa o penisin de önemi yok. penis çok küçük olduğu zaman penetrasyonda biraz eksiklik hissediyorum sadece ama küçük derken belki 7-8 den bahsediyorum. zaten ortalama 9-16 cm arası. aşağı doğru eğimli penis de her pozisyon için uygun olmuyor ama bazı pozisyonlarda da bu penisi ararsın. mesela doggy. hatta ben diğer penislerdense bu tip eğimli penis tercih ederim çünkü gerçekten diğer penislerin dokunmadığı noktaları uyarıyor. her penisle her pozisyon olmuyor ama parmaklamak diye bir şey de var. seks ekip işi yani elinde ne varsa onunla en iyisini yaratabilirsin şeklinin çok bir şey fark ettireceğini sanmıyorum daha çok partner önemli.

  • 2

   merhaba sizce aşağı doğru eğimli mi daha iyi yukaru doğru olan mı

 4. 4

  karşı taraf erkeği çekici bulduktan sonra şeklin ve hacmin önemli olduğunu sanmıyorum.

Bir cevap bırakın