parmağımı vajinaya biraz sokarak mast yaptım kızlık zarı bozulurmu

Soru

6 ay önce başıma gelen bir olay sormak istedim o zaman adetim biteli 8 9 gün olmuştu neyse evde mast yaparken ilk kez yapıyordum parmağımın ucunu 2,2 buçuk cm çok bişi değil vajina deliğime soktum yukarı aşağı sanki daha çok yüzeysel olarak mast yaptım içine sokar gibi değil de yukarı aşağı yaptım sokup neyse bir sorun yok kan falan gelmedi her şey tamam sabah saat 2 3 gibi falandı bu olay olurken öbür gün geldi akşam saat 6 7 gibi pembe bir leke minnacık korktum araştırdım zar ile ilgili diyor ama o anda geliyor falan diyorlardı neyse korktum baya araştırdım iyice korktum öbür gün gece 11 gibi koyu akıntı geldi biraz fazla gelmişti kayısı büyüklüğünde diye tabir edebiliriz bu sefer iyice korkmaya başladım acaba diyorum zar delindi kan sonra mı geldi diye düşünüyorum ara kanama denilen şeyler varmış daha önce yaşamadım ama belki öyle olmuştur diye düşündüm yani zar bu kadar kolay bozulur mu doktora gidecek imkanım maalesef yok sizce durum nedir zarımda bir şey var mıdır ?

Cevaplar ( 10 )

 1. 4

  birçok olasılık var, belki parmağınız tahriş etmiştir, belki kızlık delinmiştir, belki adet düzensilziği olmuştur, belki adet sonrası kanalda kalan kan akmıştır bilmek zor. çok önemliyese bu konu doktor muayenesi şart kızlık bozulmuşmu bozulmamışmı diye. yoksa ne olmuş kesin bilemezsin.

  • 895

   teşekkür ederim de bu kadar kolay şekilde bozulur mu ? ve 2 cm içeride mi biraz daha derinde değil midir parmağımın ucu ya işte 1 2 cm maks böyle bişiden bozulur mu

 2. 105

  bozulsa o gün kan gelirdi diye düşünüyorum içine aksa bile kan öbürsü güne açık pembe şekilde 1 damla gelmesi de saçma geldi bana çok sulanma oldu o 2 gün sevgilimle falan buluştum mutlaka çıkardı diye düşünüyorum

  • 5

   ben kızlık bozulması olduğunu düşünmüyorum, kızlık bozulmasında kanama hemen olur, bilmem kaç saat sonra kanama gelemz öyle. bu durum başka birşey kızlıkla ilgisi yok bence. rahat ol birşey olmamıştır.

 3. 5

  kesin diyemem ama bence kızlık zarı bozulmuş olabilir. tabi ben dediklerinize anlattıklarınıza göre çıkarım yaptım yanılıyor olabilirim. başka bir kadın sitesinden alıntı yapıyorum orada açıklamışlar, “Kızlık zarı Anatomik olarak vajinanın girişinden yaklaşık 1.5 ila 2 cm içerde olup, küçük dudakların hemen altında bulunur. Tam ortasında adet kanaması ve vajinal salgıların akması için bir delik bulunur, soğan zarı inceliğinde bir dokusu vardır.” yani parmağınızı 2.5(ikibuçuk) cm derine soktum demişsiniz birde sonra gelişen kanamalar bozulma belirtisi gibi görünüyor.

  • 3

   2.5 değilde 2 cm ya parmak ucum işte ölçtüm şimdi 2cm kan hemen gelirdi diye düşünüyorum bende ama bilmiyorum sonra gelse bile pembe gelmez o kafama takıldı koyu gelirdi taaa 3.gün koyu akıntı geldi bilmiyorum bozulmasa bile zarar görmüştür çünkü farklı açılardan bakınca zarı göremiyorum

  • 5

   ve ilk mast deneyimimdi tahriş vb de olmuş olabilir ilk kez yaptım

  • 2

   ve yapısal olarak benimki biraz etli sarkık falan bazı kadınlarda esnek zar vb oluyor ve parmak yani içeri doğru hiç zorlamadım sulanmıştım sadece elimi gezdirdim yukarı aşağı o arada azcık ucu girmiş ben zorla sokmadım kayıyor ya öyle girmiş bide genişliyor falan uyarılınca bilmiyorum :/

 4. 3

  sanıyorum kanama kızlıkla ilgili değil. tahriş belkide adet kanından kalma birşey olabilir. en kötü ihtimal kızlık tam boszulmasada belki biraz zedelenmiştir. tırnaklarınız uzunsa yada keskinse vajinal doku yumuşak olduğu için çizdirdiyseniz öyle bir kanamada olmuş olabilir. kızlık zarında bildiğim kadarı ile öyle elini kesmişsin gibi çok bir kanama olmuyor. bence çokta kafaya takılacak bir durum değil rahat ol. tabi yine sevgilinle ilişki yaşarken umursamamazlık yapıp bozuldu nede olsa diye ilişki yaşama. sen tedbirli ol.

 5. 3

  kızlık zarı olmadığını söylüyor çoğu doktor, yani sen eğer yeterince kendini hazırladıysan kanama gelmez. kanamanın geldiğı durumlar zorlanmalarda olur.

Bir cevap bırakın