olgun yaştayım genç bir kızla sevgili oldum

Soru

aylar önce bir platformdan sohbet ede ede birisiyle tanıştım. konuştukça aramızdaki güven arttı, bir birimizi tanımaya başladık. benim yaşım 37 onun yaşı 22, evlenmiş ve ayrılmış. muhabbetimiz ilerledi sonunda sevgili olduk. aramızda yaşın sorunu yok. ancak ben bu süreçte, gelecek zamanda her yönden yetersiz olurmuyum diye düşünceler içerisinde kendimi sorgulamaya başladım. bir yandan ona bakıyorum genç ve dinamik, ayrılsak daha genç birisini bulsa onun için iyi olur diye düşünüyorum. aksine o bunların sorun olmadığını tüm bunları göze aldığını söylüyor. ciddi sağlıklı bir ilişki yürüyebilir mi bilemiyorum ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 6

  Maddi durum çok çok iyi olmali 15 yas baya fark yoksa az değil. Sohbet ortamlarinda güvenip biriyle de evlenmek mantıksız

 2. 2

  Mutluysaniz evlenin belki kadın önce yaşlanır hayatın ne getireceği bilinmez

 3. 8

  Sizin 15 yaş varkı varmış. Benim şu an ki kız arkadaşımla olan yaş farkım ise 18… Şu an için sorun yaşamıyoruz. İlerde yeterlilik konusunda sorun olabilir mi? Mümkün tabi ki ama ben genlerime güveniyorum… 😉

 4. 2

  her iki tarafın fazlaca özverili olması empati yapması lazım, yoksa herkes kafasının dikine gider karşısındakinin alttan almasını beklerse yanılır, yaş farkı olmasa bile anlaşamaz ayrılırlar. erkeğin biraz olgun olması lazım, lakin bu olgunluk acızık fazla olabilir. anlaştıktan sonra sorun değil gibi, birde fazla öz güven zararlı, üst perdeden atıp tutan, genelde çabuk düşen oluyor. en azından siz böyle değilsiniz daha gerçekci araaki farkın olası sorunların bilincinde olarak davranıyorsunuz bu çok iyi bir bakış açısı. olumsuz düşünmeyin umarım mutlu olursunuz.

 5. 5

  15 yaş çok küçük bir fark değil ama 30-40 yaş gibi de değil. anlaştıktan sonra neden olmasın? her şeyden öte karşılıklı gözlerinizde sevgi varsa nikâh masasına oturun.

Bir cevap bırakın