genç bir bayan olarak olgun erkeklerden hoşlanıyorum

Soru

yaşım 26 evli değilim erkekler arasında yaşıtım birçok flort ettiklerim oldu. hep benim için hayal kırıklığı ile sonuçlandı. ne isteklerini bilmeyen kafaları sadece cinselliğe çalışan herhangi bir hayat felsefesi olmayan sanki içi boş erkekler gördüm hep. seçim yaparken ileri yaş erkekleri tercih ettikçe ayakları yere daha sağlam basan, ne istediğini bilen tercihlerinde net kişiler olduklarını gördüm. bu durum beni çok etkiledi, sanki aradığım şeyler bunlar idi ve farkında olmadan yaş kriterini hep yükselttikçe 40 lı yaşlara geldim. bu noktada tamda aradığım gibi ağır başlı evlenilecek insanlar buldum. şimdi ailem bana ne işin var senin yaşının iki katı yaşlı adamlarla deyip kızıyorlar. onlara bunu anlatamıyorum sen abartıyorsun diyorlar. bunu o kadar çok tekrar ediyorlar ki artık bende kendimden şüphe etmeye başladım, acaba gerçekten haklı olabilirler mi, psikoloğa mı gitsem diye düşünüyorum. inanın bu konuda hayatım düşüncelerim karma karışık oldu, sizce bu durum nasıl değerlendirilmeli ? siz ne diyorsunuz ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 3

  zaten kadınlarla erkekler arasında belirli bir olgunluk farkı oluyor. kadınlar daha çabuk olgunlaşırken 20 yaşları geçer geçemez daha oturaklı bir karaktere sahip oluyorlar. tam tersi aksine erkekler ise tamzda sizin dediğiniz gibi başak bir değişle aklı bir karış havada kimlik arayışında oluyorlar. haliyle erkeklerin çoğunun aklı 30dan sonra gelmeye kafatasının içine dolmaya başlıyor. bu sebeple erkekler ile kadınlar arasında dengeli olabilecek ilişkilerde genellikle 5-8 yaş fark olduğu oluyor. sizinde mizacınız daha ağır başlı oturaklı bir kararkter yapısına sahip iseniz toy erkeklerden hoşlanmayıp olgun erkekleri kendinize daha yakın bulmanız normal değerlendirilebilir. tabi bazı sınırlar içinde, her nede olsa aşırı yaş farkı olması nesil farkı oluşturabileceği için kişiler arasında doğal bağın kurulmasında olumsuz etkiye neden olur. yani çifterden birini aşırı akıllı olması, diğerini kullanmasına sebep oluyor. anlayacağınız aşırılığın fazlasıda zarar. dediğiniz gibi birkaç seans psikoloğa gitmeniz muhtemel düşüncelerinizdeki dengeyi kurmak adına sizi iyi gelebilir.

 2. 4

  olgun erkekler sanırım ne istediklerini daha iyi biliyorlar. genç erkekler seks yapamyı dahi bilmiyorlar. eğer kararkteriniz olgun ise yaşıtınız size çoluk çocuk gibi gelir tahammül edilmez olabilir bunun sonucunda çareyi olgun erkeklerde arayabilirsiniz. kesin bir bilgim yok ama erkekte azıcık yaş büyük olması lazım, tabi bende abartı farklardan bahsetmiyorum.

 3. 3

  istediğinden hoşlanabilirsin bu ülkede hoşlanma özgürlüğü var. hoşlanmak başka eyleme dökmek başka. ölçüyü kaçırıp nesil farkı olan ilişkiler kurmaya çalışmak geniş vadede size hüsran getirir. ben demiyorum bak sosyal medyaya hiç böyle yürüyenbir ilişki varmı. 5-10 yaş fark bencede normal karşılabilir fazlası olumsuzluk ihtimallerini arttırır.

 4. 4

  tabi dediğiniz gibi olgun erkek daha başka oluyor. kadın ruhundan anlıyor, diğer türlü biraz duygular boş kalıyor. ancak ailenizin düşünceleri bu gibi durumlarda önemli, onların hayat deneyimi sizden daha fazla. dediklerinde vardır bir bildikleri, bu kadar sert çıkmayın onlarıda dinlemeye anlamaya çalışın. ön yargısız değerlendirirseniz belki onların gördüklerini sizde görebilir ve yorumlayabilirsiniz. ayrıca sınırlı oranda yaş farkı sorun olmayabilir.

 5. 2

  böyle erkeklerle seks yapmanızı tavsiye etmem ama evlilik düşünüyorsanız olur. çünkü olgun evli bir erkek evlilik dışı ağına attığı kadını ancak kullanır sonra bir kenara atar fakbadi yâni. zaman zaman erkeklerin de kendilerinden büyük kadınlarla evlendiğini görüyoruz. o yüzden ciddi bir şekilde olabilir.

 6. 2

  genç bir erkeğim ve olgun kadınlardan hoşlanıyorum. onların bana verdiği o tatminlik hissini ettiğim sohbetleri dışarıda geçirdiğim güzel vakti zamanı asla kendi yasitim olan kişiler de bulamıyorum zaten bir kaç sefer bunu yaşadığınız da vazgecemiyorsunuz. takılı kalıyorsunuz bu duruma. yaşın bir önemi yok. karşınızdaki eğer doğru bir insansa yolunuzu kendiniz çizip devam ediniz.

Bir cevap bırakın