memelerimin etrafında ufak tüy var ne yapmam lazım

Soru

Merhaba sorum cinsellikle alakali degil. Kendimde fark ettiğim bir şeyler var. Normal mi bilmiyorum memelerimin etrafında, beyaz kısımda yani çok ufak ve seyrek, kıl bile diyemeyecegim tüyler var. İnce olduklari icin hemen dikkat cekmiyor ama beyaz tenli biri olunca ister istemez rahatsizlik veriyor görüntü olarak. Ben takintili biri olunca kendimde hosuma gitmiyor. Almaktanda korkuyorum. Kendiliginden dökülür mü? Bunların sebebi nedir? Lazer, ağda, cımbız? Bu yollarla alsam sorun olur mu?

Cevaplar ( 5 )

 1. 2

  ne çok takıntılı kız geliyor bu siteyede, siz böyle her şeye kafayı takarsanız vay halinize, sonunda ruh hastası olur çıkarsınız. rahat olun herşeye bu kadar detay takılmayın, her ufak pürüzün fark edilmeyen özel bir detayı vardır. bence hiç ellemeyin, şahsen ben bir erkek olarak bu durumdan hiç rahatsız olmam. 60 yaşından sonra kendiliğinden dökülür ama gençlikte sizinle beraber durur. çok elleşirseniz deha beter koyu renk çıkar çok belli olur. bırakın kendi haline. sizin vücutunuzu size özel genetik kodları sizin doğallığınız. biraz öz güven yahu, özentileride kenara bırakın. ne demişler, başkası olma kendin ol, böyle çok daha güzelsin !

 2. 3

  kuzum genelde memelerin etrafında böyle kıllar oluyor. kimisi koparıyor kimizi lazerli epilasyon yaptırıyor. koparınca yine daha belirgin çıkıyor. lazerl epilasyon nispeten daha başarılı, hiç mi çıkmıyor tekrar çıkıyor elbet ama çok daha geç sürede. ne kadar zaman kesin söylemek zor çünkü bünyeye göre kıl kökünün onarım süresi değişken oluyor. en iyisi şimdilik ilk etapta hiç ellemeyin. hem @extory_3131 yazdığı gibi bu şekilde natürel seven erkeklerde hayli çok. belki hayatınıza dahil olacak erkek bundan hiç rahatsız olmayabilir bu sayede sizde birşey yapma ihtiyacı duymazsınız.

 3. 3

  merhaba, kişilerin bünyesi ve genetik yapısı belirleyici bir etkendir. herkes bir değil kiminde çok fazla tüylenme olurken kiminde hiç olmayabilir. bazılarında ten rengi bu tüylenmeyi kamufle ederken bazı kişilerde ise tüyler kıllar az olmasına rağmen ten rengi bunların çok daha görünür olmasına sebep olabilir. bunun dışında kişilerin ergenlikte gençlikte bilinçsizce yaptıkları hatalar sonucu bu kıllar daha belirgin çıkabilirler. bazı kişiler ağda gibi düzenli uygulayacakları koparma yöntemini tercih ederken, bazı kişiler ise daha etkili ancak maliyetli olan lazer epilasyon yaptırmak gibi bir yöntemi tercih edebilirler. başa bir alternatif ise evde kendi uygulayabileceğiniz çok daha ekonomik olabilen kişisel lazer epilasyon cihazlarıdır, bunları da araştırmanız ve uygulama konusunda elinizin biraz yatkın olması gerekiyor. tavsiye olarak ilk etapta çokta kurcalamayın, aşırı rahatsızlık oluşturuyorsa ancak o zaman bir şeyler yapmayı düşünebilirsiniz.

 4. 5

  Cansız sarı renkte kollarda normal ve bütün memede olur bence

 5. 1

  göğüs üzerinde, göğüs ucu dediğimiz “areola” çevresinde kıllanma hem erkeklerde hem de kadınlarda genetik, hormonal bozukluk, polikistik over sendromu gibi nedenlerden kaynaklanabilmektedir. göğüs uçlarında kıllanma problemi yaşayan kişilerin bir jinekoloğa veya endokrinoloji uzmanına gitmesi gerekmektedir.

Bir cevap bırakın