mastürbasyon bağımlılığımı nasıl azaltabilirim

Soru

Merhaba. Bu aralar kontrolsüz bir şekilde mastürbasyon yapma şıklığım arttı ve giderek orgazm olduğum zaman aldığım haz azalmaya başladı sanırım bağımlılık yaptım. Nasıl kurtulabilirim lutfen etkili önerilerde bulunur musunuz? Bide aşırı mastürbasyon yapmak dış dudaklarda sarkma yapar mı yani şekil olarak ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 3

    Benimde hayatimda cok yogun masturbasyon yaptigim donemler olmustur. Tabi sizin yogunluk ne kadar bilemiyorum. Bende gunde 3,4 yasadigim olmustu. Bu donemlerde surenin kisalmasi ve org duzeyinin dusmesi bende yasiyorum. Masturbasyon cinsel organimda bir deformasyona sebep olmadi.

  2. 3

    masturbasyon sıklığının düşürmenin bir çok yöntemi var burada psikolojinizin bozulmaya başladığını düşünüyorum yapacağınız şeylerden biri kendinize bir uğraşı bulmanız kafayı oraya yormanız olmalı ve burada en öenmli şey masturbasyon daha az yapma konusunda iradeli olmanız her canınız istediğinde bu durumdan çeşitli bahanelerle kendinizi geri tutmanız

  3. 3

    merhaba, kimi dönemler çok istekli olmak çılgınca mastürbasyon isteği duymak normal. lakin hiç bir zaman kendinizi bu şekilde cinsel arzularınıza teslim etmeyin. arzularınızı dizginlemek için çaba gösterin. bu sayede daha kontrollü daha doyumlu cinsellik yaşayabilirsiniz. aşırı mastürbasyon alınan hazda zamanla erozyona sebep olur. gerçek bir ilişkiye başladığınızda küçücük şeylerle çok yoğun tatmin yaşayabilecek iken, mastürbasyonla kendinizi yıpratırsanız orgazm olmakta bile zorlanırsınız. işin kötü yanı kişi orgazm olamayınca bu sefer cinsel kızışma hırslanma ortaya çıkar. zevk almazsın ama sekste daha fena daha çılgınca şeyler yapmak istersin ve bunu dizginleyemezsin. normal birisi çok basit küçük bir heyecanla bile doyuma ulaşır rahatlar isteği zirveden dibe kadar düşer. ancak sık mastürbasyon yapan kişi tatmin olmaz, olmadığı için daha çılgın şeyler istemeye ve yapmaya başlar. bu durum bireyi kötü noktalara sürükleyebilir. öncelikle cinsel arzularını dizginlemek için iradeni kullan, sonra cinsel şeylerden ve konulardan uzak dur, beslenme alışkanlığında aşırı enerji veren isteği arttıran şeyleri fazlaca tüketme. bu şekilde bir süre dayandın mı sonrası çok daha kolay olacak.

Bir cevap bırakın