karım beni reddediyor uzman desteği almak istemiyor

Soru

30 yaşındayım eşimle 5 yıl önce evlendik çocukluktan beri de birbirimizi tanıyoruz 2 düşük yaptı ondan mıdır bilmiyorum. Eşim beni reddediyor istemiyor ,cinsel anlamda çok isteksiz evlenmeden önce böyle değildi farklı şehirlerde olduğumuzdan mıdır bilmiyorum korkuyordu ama ateşle barut gibiydik ama şimdi beni hiç istemiyor. Evlendikten sonra korkusunu yenmesi için ona hiç kaba davranmadım .Ne yaptıysam olmadı ılımlı biriyimdir ilk başlarda tenimle bedenimle bir şeyleri ifade etmeye çalıştım rencide etmedim hiç bir zaman daha sonra ona sürpriz yaparak çiçekler güzel sözlerle denedim yine olmadı sonra ona hoşlandığım şeyleri sözlü olarak konuşarak fantezilerimi filan ifade ettim ama başım ağrıyor, olmaz istemiyorum, yeni duş aldım , sonra , akşam yaparız, yarın yaparız gibi cümleler kullandı hep ,ona bunun saatinin ve planlanan bir şey olmadığını anlatmaya çalıştım ama olmadı o istekli olsun diye kendime özen gösteriyor ,temiz biri olup kendi temizliğime özen gösteriyorum sevdiği parfümler sıkıyorum belki uyarılır diye oral yapıyorum ama maalesef olmuyor. kendime öz eleştiri yapıyorum artık acaba bendemi bir sorun var diye neden istemiyor devamlı istekli olan biri değilim, onu çok mu sıkıyorum ama haftada bir istiyorum sapık mıyım ? Diye sorular sormaya başladım. Onun açısından da düşünüyorum iki bebeğimizi kaybettik 7. Haftada ikisi de ona empati yapıyorum bende üzüldüm ama üzerinden çok zaman geçti ,o zamanlarda da kafası dağılsın diye tatile götürüp en sevdiği şeyleri yapıp sevmediği ortamlardan uzaklaştırmıştım. Ama bu sorunumuz düşük olmadan öncede vardı. Ama şimdi maalesef benimde ihraçlarım var onu da cinsel anlamda aldatmak istemiyorum ama içimden geçmiyor değil, bu olaylardan sonra, çünkü arada orgazm taklidi yapıp beni kandırıyor ve hatta Terapisti bile söyledim gidelim diye beraber gidelim dedim yanaşmadı sizce ne yapabilirim ???

Cevaplar ( 5 )

 1. 6

  merhaba eşinizle olan durumunuza üzüldüm eşinize saygılı ve kaba davranmayıp anlayış gösterdiğiniz için de sizi çok tebrik ederim eşinizide seviyorsunuz yazdıklarınızdan belli eşinizin yaşadıkları da kolay şeyler değil ama hayat herşeye rağmen devam ediyor siz bütün gücünüzle ilişkinizi düzelmeye çalışmışsınız fazla naz aşık usandırır bir süre sizde tükenip pes edebilir duruma gelebilirsiniz bu çok üzücü fakat ilişkiniz artık bitme noktasına gelmiş ya bir an önce eşiniz kendisini toparlamalı yada eşinizden maalesef ki üzülerek söylüyorum affedin lütfen beni boşanacak duruma gelebilirsiniz

 2. 5

  psikolojik sorunlar tek çare olarak uzman desteği ile çözülebilir. bu konuda işiniz hayli zor, denilecek çok şey var ancak hiç biri fayda vermez. yine ne yapın edin birlikte onunla uzman desteği almaya ikna edin.

 3. 4

  çok üzücü malesef çevremde de gördüğüm yardım almayı kabul etmeyen kişiye gözünün önünde eriyip bitsede bir şey yapamıyor yardım edemiyorsun. akıl ruh sağlığı önemli. söylemeyi bile hiç sevmediğim bir kelime, kimsenin boşanmasını istemem tüm sorunlar çözülsün derim, lakin hiç bir çare çıkış çözüm yoksa yok yere ömrünü her günü stresle yaşamaın anlamı yok, çünkü bir süre sonra sağlıklı kişi bile artık ruhsal sorunlar yaşamaya başlayabiliyor. bunu konuşun eşinizle sorunlarınızı birlikte değerlendirin, masaya bunuda koyun, eğer böyle daha mutlu olacaksa ikinizede daha iyi gelecekse buda bir çare olarak düşünülebilir.

  • 4

   arkadaşım yazdığın soruyu dikkatlice okudum hatta tekrar tekrar okudum öncelikle herkes mutlu olmayı hak ediyor eşinize olan sabrınız çok kutsal siz çok ince ruhlu karşındakine değer veren birisiniz burada yorum yazan arkadaşlara katılıyorum uzman desteği şart eşinizle durumu etraflıca konuşup çözmek gerek yoksa ikinizde yıpranıyorsunuz… umarım seçiminiz ikiniz için en iyisi olur.

 4. 4

  bence yapabileceğiniz herşeyi yaptınız. çocuk da istiyorsanız boşanmak en iyisi. ben de severek evlendim ama sonra boşandım. maalesef sevdiği kişiyle evlenen herkes bir ömür boyu mutlu olamıyor. 😭😕🙁☹️😶😐😑🙄😒😔

Bir cevap bırakın