kadınlarda ıslanma neden olur

Soru

selamlar, benim sorunum vajinal kuruluk, ilişkiye girdiğimiz zaman çok kuru oluyor canım acıyor, tabi eşimde bu konudan şikayetçi. öncesinde ön sevişme falanda yapıyoruz isteklenince ıslanma artar diye, hatta bazen eşim oral yapıyor beni heyecanlandırmak için ama yine kuruluk devam ediyor. vajinal ıslanma olması için ne yapmamız lazım, yada biz neyi eksik yapıyoruz ?

Cevaplar ( 8 )

  1. günümüzde kadınların bir çoğunda benzer kuruluk sorunları yaşanabiliyor, bazılar hormonsal düzensizlikler, bazıları için ise salgı bezlerinin tam çalışmaması, bazen ise cinsel şehvetin yetersiz olmasından kaynaklanabiliyor. doktora gidip test yaptırmanız belki sorunun nedenini bulmanıza fayda sağlayabilir. en iyi ihtimalle yeterli sulanma olmuyorsa bunun için su bazlı kaydırıcı yada kayganlaştırıcı jeller kremler kullanabilirsiniz. diğer türlü kuru şekilde ilişkiye girmeye çalışmak canınızın acımasına hatta genital bölgenin tahrişi ve hasar oluşmasına neden olabilir. bu sebeple mutlaka ekstra bir kayganlaştırıcı ürün kullanın.

  2. merhaba, öncelikle ön sevişme sürenizi uzatın, farklı fanteziler düşünüp ıslanmayı sağlayın oda yeterli olmaz ise kayganlastirici kullanabilirsiniz. zamanla sorun kalmayacaktır.

  3. d. erim güvene katılıyorum. bir kadın doğum uzmanına gidin. doktor gerekli testleri yaptığında ıslanmamanın kaynağı ortaya çıkacaktır. size tavsiyem sağlık konularında utanmayın tedavi olun.

  4. evet kadınların çoğunda var kuruluk, ancak çoğu kişi de bunun doktora gitmeye gerek görmüyor, kaydırıcı, kayganlaştırıcı ürünler alıp kullanmak daha kolayına geliyor. tabi doktora gitseniz daha iyi olur ama hiç olmadı şu aşamada su bazlı kremdi jeldi gibi ürünler kullanın, gerçekten çok işe yarıyor.

  5. büyük market zincirlerinde prezervatif reyonlarının yanında falan bir sürü markanın kayganlaştırıcı ürünü var. bu arada bazılarında masaj kremi masaj jeli falan yazıyor temelde hepsi aynı. arkasına bakın su bazlı yazsın, yağlı olmasın, gerçi yağlılarda güzel ama kaliteli olması lazım onlarda biraz pahalı oluyor, yağlı olunca cildi nemlendiriyor ve koruyor, kötü yanı temzilenmesi zor leke bırakıyor. su bazlı olanlara aromalı güzel kokulu olanlar var, isterseniz ağzınıza sıkıp yiyebilrisiniz bir sakıncası yok, ilişkide rahatça kullanabilirsiniz, kolay temizlenir ve cildi ilişkide kaygan tutar, olumsuz yanı kuruyabilir bunun için şişenin üzerine %25 oranında su koyun çalkalayıp öyle kullanın böylece kurumuyor ve muhteşem kullanışlı oluyor. bu arada diğer yazanlar doktor tavsiyesinde bulunmuş bende aynı şekilde onlara katılıyorum, bu kadar çok, rahatsız edici düzeyde kuruluk varsa en azından bir kere gidip muayene olsanız iyi olur.

  6. bu konuda size yardımcı olacak bir sürü kayganlaştırıcı krem var ve sorununuzu çözer bence

  7. bir kız arkadaşım vardı. aynı sorun bizdede olmuştu. vazelin kullanın yada zeytinyağli el kremleri var..

    • yanlış yönlendirmeyin, zeytin yağı slataya yemeğe kullanışır asla kaydırıcı olarak kulanılmaz. asitli bir yağdır cildin yapısını bozar. vazelin de petrol ürünüdür cildin havasız kalmasına sebep olur dokuların arasına kadar nüfuz eder ve cildiniz kararır. hele ki el kremi tamamen büyük bir hata çünkü onlarca kimyasal içerir buda tahrişe ve yanmaya sebep olur. inanmıyorsanız alın bir parmak krem popoya yada vajinaya surun bakın nasıl yakıyor acıtıyor. her şeyin bir kullanım alanı var, öyle el kremi ile olsa su bazlı kaydırıcılar üretilmezdi, alırdın bir krem g*tünede başınada elinde gözünede ayağınada dudağınada sürerdin olur biterdi.

Bir cevap bırakın