hormon testi nasıl yaptırabilirim

Soru

Merhaba öncellikle 18 yaşındayım hormon testi yaptırmak istiyorum genel bir kontrol için ama doktor isteğime bağlı bir nedeni olmadan yapar mi neden yaptırmak istiyorsun diyorsanız acaba testosteron seviyemi düştü düşüncesindeyim ?

Cevaplar ( 5 )

  1. doktorlar zaten bunun için var, illa bir hastalık sorun olmasını beklemeye yerek yok, test checkup yaptırmak için bahaneye ihtiyacınız olmamalı. gel gör sağlık sistemindeki işlev sorunları nedeniyle hastaneye gelenlerı bişi yokken niye geldin, ölmek üzereyken gelmen lazım der gibi bir tavır takınabiliyorlar. gerçek doktora rast gelirseniz seve seve mesleğini yapıp ilgilenir, para doktoruysa malesef her türlü yokuşu yapıp sizi başından savmaya bakar. bu nedenle duruma göre yılmadan sabırla gerekirse birkaç doktor gezin derim.

  2. sorunlarınızı söylediğiniz zaman bu emareler hormon eksikliğine işaret ediyorsa doktor zaten yapmayı önerecektir. ancak hormonla ilgil değilse boşuna böyle bir test yaptırmak istemez. penisi kalkmadıkça canı sıkılana hormon testi yapmıyorlar sanırım.

  3. bazı doktorlar yardımsever davranıyolar geniş perspektifye değerlendirip olası ihimalleri elemek için bu tip testleri yapıyolar. bazı dokorlar ise kendilerince değerlendirip gerek yok diyebiliyorlar. birkaç doktora gidersin fakrlı farklı birinde olmazsa bir diğerinde şansını denersin.

  4. Nedensiz deseniz de testosteron düşüklüğünden şüphe duyuyorsunuz. Doktora gidin ve anlatın. Devlet ya da özel farketmez. Doktordan randevu al ve git, korkma.

  5. Devllette yapacaksan sebep olmadan uğraşmıyolar ama özel hastenelr direk yapıyor bilgin olsun

Bir cevap bırakın