gebelik testinde ikinci çizginin silik yada pembe çıkması hamilelik işareti mi

Soru

merhaba, bir kaç gün adet gecikmesi yasadığım için gebelik testi yaptım, ve bir çizginin yanında görünen hafif acık renk pembe çizgi ortaya çıktı, sizce hamile miyim ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 3

    benim bildiğim ikinci çizginin silik çıkması erken dönem gebelik işareti. daha ilerleyen süreçte başka testler de yapın ama öyle 1 gün arayala falan değil 1 hafta arayla. muhtemel eğer bir hastalıktan yada hormon düzensizliğinden değilse, çizginin rengi gittikçe koyulaşacaktır. bu şekilde daha net anlayabilirsiniz. daha garanti olsun derseniz kan testi hastanelerde yaptırılabilir. şimdiden hayırlı olsun muhtemel anne adayısınız.

  2. 7

    tek çigi olursa gebe değilsin, iki çizgi olursa vücutta beta hcg hormonu var demektir. bu hormon seyrekte olsa bazı hastalıklarda ve hormon düzensizliklerinde çıkar lakin düşük düzeyde olur. %99 oaranında gebelik durumunda olur. çizginin silik olması bu hormonun çok yoğun şekilde olmadığına işaret, buda gebelik testi için çok erken olduğu anlamına gelebilir. ilerleyen zamanda hormon artacak ve test tekrarlanırsa çizgi çok daha koyu renkli olarak çıkacaktır.

  3. 4

    hayırlı olsun. hormonal bir sorununuz yoksa gebeliğin çok başındasınız. kan testinde daha net çıkar kaç günlük vs olduğu.

Bir cevap bırakın