ıslak mendil spermi öldürür mü temizlemek için yeterli midir sperm ne kadar yaşar

Soru

merhaba, ıslak mendil ele bulaşan spermi öldür mü ? erkek arkadaşımın spermi elime bulaştı bende ıslak mendille iyice sildim, imkanım olmadığı için yıkayamadım, fakat vajinama vs dokunmadım. tahmini aradan 1-2 saat geçti evde elimi yıkadım ve dezentekteledim. ardından tuvalete girince tereddüt ettim bu şekil sperm yaşar mı diye kafamda şüpheler oluştu ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 2

  öncelikle ıslak mendiller sperm öldürücü içermezler, çoğunlukla alkol ve parfüm bazlı maddeler içerir. şöyle bir örnek vereyim daha anlaşılır olsun, siz alkol içinde ölüyor musunuz ? en kötü sarhoş oluyorsunuz bir süre sonra yine ayılıyorsunuz. spermi öldürmek için geliştirlim özel kimyasallar vardır, bunlar spermisit diye adlandırılır, alkol ve parfüm spremleri öldürseydi spermisitleri icad etmezlerdi. diğer bir konu da yapılan araştırmalara göre piyasada birçok markanın mendillerinin hijyenik olmayı bırakın tam tersine bakteri içerdikleri bu bakterileri kullanım anında bulaştırdıkları tespit edilmiş. bilmeyenler için söylüyorum, hadi el neyse de vajina, anüs temizliği, dudak, yüz, gözler gibi yerlere bu mendilleri sürmeyin. ciddi birkaç kaliteli marka dışında çoğu sıkıntılı olabiliyor. sizin sorunuza gelecek olursak bu şekilde gebelik olmaz eğer korkunuz buysa. tabi bu tip elleşme oynaşma aşamasında zamanla hata yapma ihtimalini yüksek, bu gün olmasa yarın bi hata yaparsınız ve gebe kalırsınız. o sebeple olmadık işlerden uzak durun diye tavsiyede bulunabilirim. çünkü sizin gibi farkında olmadan gebe kalan çok kişi var.

 2. 2

  merhaba; ıslak mendilin öldürmesine gerek yok belli bir süre içinde kendiliğinden içindeki hücreler ölüyor yapısı gereği etkisiz kalıyor. korkacak birşey yok ama her zaman dikkatli olmakta fayda vardır.

 3. 2

  eğer endişe ettiğiniz durum hamilelikle ilgili ise pek endişe etmenize gerek yok bence. kesin degil ama hamile kalma ihtimali oldukça düşüktür. bahsettiğiniz durumdan anladığım kadarıyla araba içinde sevişme gerçekleşmiş. böyle durumlarda torpido gözünde hem ıslak hem kuru peçete mutlaka bulunmalıdır. cinsellik alanında nasıl bir dünya görüşünüz var bilmiyorum lakin erkeğinizin patlatmaya yakın kondom takarak içerisine patlatmak, hem hijyen hem temizlik açısından daha makul olabilir. bazı kadınlar bu konuda daha cüretkar olduğundan komple silip yuttuklari için bazen kondoma da gerek kalmayabilir. mutlu hayatlar mutlu seksler efendim….

 4. 2

  ıslak mendil kullanmayın büyük hata, hiç hijyenik değil ayrıca spermide öldürmez. ek olarak böyle oynaşmaya devam ederseniz o iş ilerler, bu gün elle falan derken yarın başka yerlere sıra gelir sonunda gebe kalırsınız.

 5. 1

  belli bir süre sonra ölür zaten 😉 ıslak mendil konusu çok sıkıntı zorda kalmadıkça kullanmayın bakteri yuvası

Bir cevap bırakın