eşimi eskisi gibi arzulamıyorum hatta onu sevmiyorum

Soru

kendimi bildim iş güç hayat koşuşturma derken günler geçip gitti. şimdi 44 yaşında bir erkeğim. 20 yıl önce bir sevgilim vardı, ailem istemedi, babam çalıştığı şirkette patronun kızını alacağım sana deyip durdu. annem deseniz o da destek çıktı babama. sevgilimden ayrıldım hiç tanımadığım biri ile evlendim. cidden film gibi hayatım. evlendiğim kişi çok bakımlı elit güzel hatta entelektüel birisiydi. daha en başta benim sevgilim olduğunu biliyordu, onu sana unutturacağım demişti bana bir şans ver. mecbur bende verdim. moda, cinsellik, iş bilgisi falan, hatta çok iyi bir anne bu yönden onun hakkını yiyemem. ama ben hep yıllarca sevgilimi onun yerine koyup o şekilde seks yaptım. hiç bir zaman kalbimiz kaynaşmadı bu evliliği bir tiyatro gibi rol yaparak götürdük. artık onunla cinsellik yaşamaktan tiksiniyorum yaşayamıyorum da, ne kadar güzel olsa ne kadar başarılı fantastik olsa fark etmiyor onunla olamıyorum. tüm köprüleri atıp al başını git her şey geride kalsın diyorum, düzen dağılmasın diye erteliyorum. trajik bir hikaye, siz olsanız ne yaparsınız, bana ne tavsiye verirsiniz ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 5

  ne hikayeler var be abi, bu genç yaşta size tavsiye vermek bize düşmez ama benim hayat görüşüm 60 yaşıma geldiğimde şunları söylemek istemiyorum: “hep başkalarının isteklerine göre yaşadım” “hep elalem ne der dedim hayatın güzelliklerini kaçırdım” “sevdiğimi başkaları yüzünden üzdüm” “çevrem yüzünden, korkularım yüzünden herkesin gönlü olsun istediğimden kendi hayallerimi bir kenera bıraktım” ben şunu demek istiyorum: “ben hayallerimin peşinden gittim yine olsa yine giderim, kendi hayatımı yaşadım” bence eşinizle de konuşun nasıl biri bilmiyorum belki sizi anlar belki izin verir size bunca yıl sonra bile hala içinizde eski sevdiğiniz varsa saygı duyar belki bilemiyorum..

 2. 4

  cidden okudukça ben üzüldüm, adamın sitemini acısını kendi içimde hissettim resmen. ne tavsiye verilir ki böyle bir durumda, bazıları için bekara karı boşamak kolay derler, tavsiye vermek üst perdeden atıp tutmak kolay. empati yapmadan kafadan dünyaya bi dahamı gelcez at kendini ateşe, çok zevkli demek kolay. kurulu bir düzeni yıllarını harcadığın bir şeyi yıkmak sonra ailesi tarından istenmeyen yanlız bir adam olmak kolay mı ? bu gün dediğiniz gibi yapsanız her şeyi atıp ne yapacaksınız, belki çocuklarınız akrabalarınız bile sizi dışlayacak. aşk adı altında bir takıntıya kurban olup yanlız ölümü beklemek çokta mantıklı değil bence. ya aslında sizin durum tam olarak psikologluk. kesinlikle gitmeli uzaman desteği almalısınız. düşüncelerinizde eksikleri hataları görmeli, yaşantınızla karşı karşıya koyup tartmalısınız.

 3. 2

  yakın yollardan geçtik sayılır aşağı yukarı hikaye yakın ben boşandım çocukları da ben aldım şimdi kafa daha rahat yapabiliyorsan boşan.

 4. 4

  zararın neresinden dönersen kâr diyecem de yaşın olmuş 44 şimdi 45…

Bir cevap bırakın