cinsel hayatımız durgunlaştı eşimi eskisi gibi arzulamıyorum

Soru

eşimle yaşımız 48 eskiden çok daha aktiftik, cinsellik konusunda heyecanlıydık, bir şekilde bir birimizle oynaşmaktan taciz etmekten hoşlanırdık. şimdi ne olduysa artık birbirimizden kaçıyoruz, bir bıkkınlık bir sıkılma bir monotonluk var sanki hayatımızda. oysa daha heyecanı yakamlayım diye çabada gösteriyoruz ama eskisi gibi hiç bir şey tahrik etmiyor. acaba diyorum libido düşüklüğü yaşa bağlımı, bir şeyler kullanmak tekrardan bunu yükseltir mi, yada bu durumu artık kabullenmelimiyiz ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 3

  Bunları karşılıklı konuşabiliyorsanız ,farklı ikinizinde hoşuna gidecek fanteziler deneyebilirsiniz . Nette bi dünya fantezi örneği var size uyanı uygulayın

 2. 2

  dediğin gibi bu durumu kabullenmen ve bu çerçevede davranman lazım. genç ergenler gibi hayaller fantaizler kurup sonrada onlar gibi aksiyon yapmayı bekliyorsanız, beklentiler ve gerçekler çok farklı olacağı için sizde hayal kırıklıklarına yol açacaktır. en iyisi sınırlarını bilmek ve bu çerçevede abartıya gitmeden yapılabilecek şeyleri denemek olmalı.

 3. 3

  kendimden biliyorum 10 yıl öncesine göre çok başkayım, beklentilerim düşüncelerim, hislerim, haz aldığı şeyler, cinsel isteğim, o eski tavşan dönemini geçeli çok oldu artık daha olgun bir kararkterde bazı şeylere ilgimiz azalıyor. üretilen ürünler için planlı eskiteme diye bir tabir var, üreticiler bilerek ürünlerine bir ömür biçiyor ve bu süreçte ürünün kullanımdan kalkması için bilinçli planlama yapıyorlar. işte insan içinde doğanın planlı eskitmesi de bu şekilde, zaman gelecek yediğin yemek bile tat veremyecek, sonunda mecbur final yapmaya razı oluyorsun.

 4. 2

  6 yıllık sevgiliyiz bizdede monotonluk basladı bu yüzden farklı fantazi arayışa gırdık

Bir cevap bırakın