eşim ilgisiz mi yoksa bana mı öyle geliyor

Soru

benden bir yaş büyük bir kadınla (yaklaşık 20 yıldır) evliyim. kendine pek bakmıyor ve cinsel isteği pek yok. haftada 1-2 kez (sanıyorum o da benim zorlamamla) birlikte oluyor. bu konuda sizce sıkıntı bende mi ? peki onda mı ya da ne olabilir ? özellikle o yaşlardaki kadınların fikri/önerisi nedir ?

Cevaplar ( 8 )

 1. 1

  Eşinizin size karşı ilgisiz olduğunu düşünmeniz, endişe duymanız belki anlaşılabilir bir durum. Ancak, bu durumun nedeni sadece size ya da eşinize bağlı olmayabilir ve başka faktörler de rol oynayabilir.

  Eşinizin kendine bakmaması, cinsel isteği olmaması ve cinsel ilişkiyi sadece sizin zorlamanızla yaşaması, altında yatan bazı nedenleri olabilir. Bunlar arasında fiziksel sağlık sorunları, hormonal değişiklikler, duygusal stres, depresyon ve ilaçların yan etkileri gibi faktörler yer alabilir.

  Öncelikle, eşinizle açık bir şekilde konuşmanız ve hislerinizi paylaşmanız önemlidir. Onun görüşlerini anlamak, ihtiyaçlarını ve endişelerini öğrenmek ve birbirinizle ortak bir çözüm bulmak için birlikte çalışmak önemlidir. Ayrıca, eşinizin sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olmak için bir doktora danışmanız faydalı olabilir.

  Tüm bunlar dışında insanların yaradılışındaki farklılıklar mevcuttur. Kadınlar, erkekler kadar cinsel isteğe sahip değillerdir. Bir erkek, kadının 4-5 katı daha yüksek cinsel isteğe sahiptir. Dolayısı ile bir kadınla bir erkeği karşılaştırarak kadınlar isteksiz demek hatalı bir varsayım olacaktır. Eğer oransal oral açıklamak gerekirse erkeğin maksimum cinsel gücü %100 ise, kadının bu durumda maksimum cinsel gücü %20-25 civarında olacaktır. Çünkü kadın bu şekilde yaratılmıştır.

  Adaletsiz bir değerlendirme yapılarak erkekler tarafından kadınlar sürekli isteksiz olarak değerlendirilir. Ters açıdan bakmak gerekirse erkekler aksine aşırı ve fazla isteklidir, belki de sizin aşırı cinsel isteğinizi azaltmanız gerekiyordur.

  • 4

   %20-25 deyince 4’te bir, 5’te bir gibi bir oran oluyor. erkeğin isteği hep eksik kalıyor yani. dinde, durumu iyi olan bir erkeğe, ihtiyaç durumunda 4 kadına kadar izin verilmesinin nedeni bu demek ki.

  • 0

   @abdullahkul evet dediğiniz gibi erkek bu konuda sürekli kadına göre fazla istekli oluyor. tabi birden fazla eş almanın farklı kriterleri var, sırf adam azgın uçkuruna sahiç çıkamıyor diye 4-5 eş alması caiz değil. azgınlıktan o mantıkla kadın alıyorsa zaten o da eş olmuyor, eskort grup gibi bişi oluyor 🙂 benim gördüğüm şu, hep erkekler kadınları, kadınlarda bizim adam çok azgın şeyi kopasıca doymadı gitti diye erkekleri şikayet ediyorlar. sonra o ondan bıkıyor, bu şunu aldatıyor, diğeri öbürünü bırakıp başkasına kaçıyor sonunda dünyanın çivisi çıkıyor, kara toprağı boyluyoruz. seks yaşayanlar için bitmez tükenmez bir mücadele.

  • 4

   cinsel isteğin farklı olmasına neden olan kadın erkek cinselliğiyle ilgili yaratılıştaki farklar nelerdir detaylı bilgi var mı bu konuda.

  • 5

   @derya aslında soru epey mantıksız, teknik boyutunu anatomiyi, fizyolojiyi, vücut kimyasını anlatıp yazsalar ne anlayacaksınız bundan. burada anlamanız gereken yaradan erkeği cinsel yönden güçlü, kadını ise anaç yönden güçlü yatarmıştır. erkekten ana, kadından da koca olmaz. temel farklılık ise cinsel gentiğe bağlı kromozomların etkisi. erkektede kadında da, böbrek, karaciğer, mide, bağırsak kalp, beyin, göz kulak falan filan var. şimdi daha ilginç bilgi hem kadında hem erkekte penis var, göğus var, vajina var, rahim var ? hani nerde ben hiç görmedim diyeceksiniz, vücutlarımız aslında tek tip insan. fark işte bu kormozomların ve hormonların salgıları sebebi ile farklı gelişiyor, kadında östrojen ve bağıl alt hormonlar sayesinde vajina rahim göğüsler gelişiyor, aynı organlar erktede olmasına rağmen östrojen az ve testesteron fazla olması sebebi ile gelişemiyor, gelişmeyince büyümüyor bizde görmüyoruz. şey gibi düşünün köstebekte göz var ama çok küçük vede görmüyor, çünkü ışıksız toprak altında yaşamaktan gözler işlevini yitirmiş ve neredeyse hiç gelişmediği için biz olmadığını düşünüyoruz ama gözleri var. insanda bunun gibi hormonlar sebebi ile organlar hiç gelişmediği için yok diyoruz. bu konu ile ilgili internette çok detaylı makaleler var.

 2. 6

  kadınlar isteksiz olur bu bilinen bir gerçek. biz erkekler belki seks olmadan bir hayat düşünemeyiz ama kadınlar için seks hiç önemli değil, ömür boyu olmasa aramazlar, bu onların doğal yapısında var kapasiteleri o kadar, isteksizlikten falan değil. daha önce benzer sorular vardı orada cevap yazan bayanlarda aynı şeyleri yazdılar. kadınlar için çocuklarına bakmıyor, yemek yapmıyor, evi toparlamıyor falan diyebilirsin bu durum anormal sayılır ama cinsel isteği yok anormal değil aksine gayet beklenen normal bir durum.

 3. 3

  20 yılın sonunda öyle ya da böyle haftada 1-2 kez birlikte olabiliyorsan daha ne istiyorsun bilader 🙂 bu konuya karşı hiç ilgisi olmasa ayda bile ancak yapar 1-2 yi… kendine bakmaması ayrı bir konu, daha önceden böyle değilse sonradan kendine bakmamaya başladıysa başka sıkıntıları olabilir, konuşarak çözmeye çalışmalısınız…

 4. 1

  aynı sorun bende de var ilgisiz odun resmen senle pek farkımız yok aldattın mı hiç

Bir cevap bırakın