eşim onunla yeterince ilgilenmediğimi söyleyip arıza çıkarıyor

Soru

arkadaşlar ek iş olarak şehirler arası nakliye işleri ile uğraşıyorum. bazı geceler başka şehirde kalmam gerekebiliyor. bu durumdan eşim çok rahatsız sanırım başkaları ile birlikte olduğumu düşünüyor. sürekli bu konuda bunu ima eden laf atıyor. evde olduğum zamanlarda da ilgi alaka yok sen anca televizyon izle telefonla oyna diyor. tamam arada cinsellikte yaşıyoruz ama sorun ne sürekli cinsellik mi istiyor yoksa kıskançlık mı, hatta bazen cinsel açıdan yetersiz mi geliyorum diye düşünmüyor değilim. kadınları bazen anlayamıyorum, bir eksiği yok niye böyle sorunlar çıkarıyor ?

Cevaplar ( 7 )

 1. 3

  Arıza çıkartmak isteyen biri zaten bir sorun bulur çıkartır. Eşiniz o ruh halindeyse bir şey diyemem ama anlattıklarınıza istinaden söyleyeyim ki eşiniz haklı. Araştırmalar gösteriyor ki mutlu evliliklerde en önemli sebep eşlerin birlikte sohbet edebilmesi. Cinsel uyum bile bir noktadan sonra öncelikli unsur olmuyor. Konuşup sohbet etmeyi deneyin derim ama bunu yaparken laf olsun diye sıra savmak babında yapmayın. Sohbetten keyif almaya başladığınızda zaten birlikte plan program vs yapmaya da başlayacaksınız. İşte o vakit iki ev arkadaşı pozisyonundan kurtulup mutlu eşler olabilirsiniz diye düşünüyorum…

 2. 4

  evlilik zor iş gerçekten eşiniz hep dizinin dibinde olsun sarılsın öpsün istiyor fakat çalışmak lazım bunun için çeşitli fedakarlıklar yapmamaız gerek siz en iyisi arada eşinizi görüntü arayın, mesaj yazın ondan uzaktada olsanız sevdiğinizi onunla ilgilendiğinizi hissettirin

 3. 3

  kayığı idare etmek zordur, hem içeri dolan suyu boşlatacaksın, hem kürek çekeceksin, hem kayığa yön vereceksin. birisni yapmasan ihmal etsen batmaya başlarsın. öpeceksinde, seveceksinde, dikeceksinde, çalışıp para getireceksinde gönlünü hoş tutacaksın. iletişim bu noktada önemli, kadının enerjisinin yükseldiğini anlaman yerine göre trafoları attırmadan deşarj etmen lazım. illa seks değil biraz baş başa kalınca edepsiz konuşun, seksten bahsedin, onun kendini anlatmasını sağlayın, ne istiyor ne hayal ediyor ne eksik kalıyor bunların tespitini yapın. koca olmak kurallara bağlı otomatik robot gibi döngüde çalışmak değildir. bir huzursuzluğu varsa bulmanız lazım sorun nerede. yoksa ben elimden geleni yapıyorum ne istiyor bu kadınlar anlamıyorum demek boş.

 4. 2

  evlilik adaptasyon ister, empati ister, bazı şeylerden karşılıklı olarak fedakarlık yapmayı gerektirir. bence gereksiz stres yapıyorsun biraz zaman ayır eşinle baş başa biraz zaman geçir onu hele bir dinle anla neler diyor neler istiyor, sende aklındakileri anlat orta bir yol bulun anlaşın tatlıya bağlayın. iletişimle çözülemeyek sorun yoktur.

 5. 4

  karı koca ilişkisini sıcak tutmak lazım, soğutursanız arayı açarsanız tadınız kaçar sonra buz gibi yiyemezsiniz.ne yapıp edip bu ilişkiyi sıcak tutun, iletişim önemli. öyle tek başına kendi açınızdan değerlendirmek yanlış. birde onun düşüncelerini tartın, karışısına kendi düşüncelerinizde koyup ortayı bulun. hiç birşey kolay değil, biraz çaba, biraz emek, biraz empati gerek.

 6. 4

  Yola gidiyosaniz da yoldayken esinize mesaj veya telefon edip napiyosun canım çocuklar nasil falan gibi hal hatir sorun arayin sürekli olmasada onu dusundugunuzu belli edin. Bir canim askim nasilsin mesaji bile kadina cok sey demektir. Wsapdan sesli mesaj veya video cekip atın guzel sozler söyleyerek mest edin kirmamaya uzmemeye çalışın. Saygi sevginiz hâlâ sürüyorsa bunlar zor birsey degil

 7. 6

  merhaba, evlenmeden önce tavlamak için elimizden geleni yaptığımız, uğruna şarkılar şiirler döktürdüğümüz hediyelere boğduğumuz kadınlara bir gün gelip bunların hiç birini yapmıyorsak bu durumda onunda sitem etmesi normal olacaktır. aşk oyunlarını cinsel heyecanı canlı tutacak şeyleri kenara atmayın taze tutmaya gayret edin. bu sayede uyum sorunları kendiliğinden çözülecektir. ayrıca diğer arkadaşlarında yazdığı gibi iletişim önemli konuşmaktan çekinmeyin.

Bir cevap bırakın