dildodan hpv bulaşma ihtimali var mı

Soru

bir şey soracağım dalga geçemden cevap yazar sanız sevinirim. kız arkadaşım taşınırken ailesinin yanına gideceği için bunu götüremem dedi bana bir tane vibratör dildo bıraktı. normalde atacaktım benimde bir gün aklıma geldi kullandım, sonrasında arada sırada kullanmaya devam ettim. arkadaşımla telefonda konuşurken doktora gittiğini söyledi, hpv olma ihtimali varmış test yaptıracakmış. beni korku aldı senin bıraktığın vibratörü kullandım bilmeden dedim. deli misin iyice yıkasaydın bari dedi. yıkadım ama sadece su ile duruladım. şimdi korkuyorum acaba bana da geçmiş olabilir mi ?

Cevaplar ( 4 )

  1. dildo, vibratör, plug, realistik penis gibi oyuncakların hijyenik olması önemli. bırakın paylaşmayı bir başkasından alıp vermek çok riskli olduğu gibi, tek başınıza bile kullanırken hijyene dikkat etmeniz gerekiyor. genellikle cinsel oyuncakları kullanıp doyuma ulaştıktan sonra kaldırıp bir kenara atıyoruz saklıyoruz. kullanım sonrası yıkayıp sterilize etmediğimiz gibi kullanım öncesinde de hiç temizlemiyoruz, geçen sefer bıraktığımız gibi alıp kullanmaya devam ediyoruz. yaptığımız en büyük hata da budur. kendimizde hiç bir hastalık virüs bakteri olmasa bile cinsel oyuncağı bu şekilde yıkamadan bırakırsanız silikon polimer dokusu arasında kalan gözle göremediğimiz vücut artıkları bakterilerin mantarların üremesine çoğalmasına yaşamasına olanak sağlar. bir daha ki kullanımda da üzerinde çoğalmış olan bu zararlı organizmaları kendinize bulaştırırsınız. daha sonra yoktan yere enfeksiyonlar baş gösterir. cinsel oyuncakları kullanmak için tavsiye olarak üzerine mutlaka prezervatif geçirin. kullandıktan sonra çıkarıp atarsınız bu sayede daha hijyenik kalır. sizde de bir bulaşı oldu mu, bunu şu aşamada kesin söylemek zor. ancak gelecek zamanda sonuçları ortaya çıkacaktır. o zaman doktora başvurarak HPV-Smear testi yaptırırsınız bu şekilde bulaşma oldu mu anlarsınız. tabi bu sinsi yavaş ilerleyen antibiyotiğe dayanaklı bir virüs olduğu için iki yılda bir yada her yıl test yaptırmanız ilerleme sürecini takip etmeniz gerekebilir.

  2. öncelikle çok geçmiş olsun. nasıl bir ev arkadaşınız var anlayamadım. bu devirde kime güvenmeli? yalnız yaşa daha iyi 😌😒😕🙁☹️😱😵🤒🤕

  3. dildo vibratör realistik penis plug fark etmez tüm hepsini mutlaka prezervatfile kullanıyorum. sağlık hijyen önemli, bir bakteri bulaştırıp enfeksiyon olsun her yanım yara bere içinde kalsın istemem. sizin sorunuza gelirsek eğer ki uzun süre dildo kullanılmamış ise iyice kuruduysa üzerindeki virüslerin aktivitesi bulaşı kapasitesi azaldıysa sizi enfekte etme riski çok azalmıştır. vibratörü size bıraktığı zaman, sizin kullandığınız zaman ve arkadaşınızla konuşup öğrendiğiniz zaman arasında ne kadar fark var bakmak lazım. hem belki arkadaşın temiz biridir, kullanımdan sonra dildoyu yıkamıştır. ihtimal bence çok az tabi imkansız da değil. ek olarak 1-2 yıl sonra ne olur olmaz diye doktora gidin test yaptırın.

  4. bende bu konuda erim beye katılıyorum, cinsel oyunlaklarda hijyene dikkat etmek çok önemli. bunun dışında bulaşma riski ihtimali yok, bir şey olmaz diyemeyiz. bunun sonuçlarını hemen değil ancak birkaç yıl sonra anlayabilirsiniz. yine siz tedbiri elden bırakmayın erken aşamada olursa bazı ilaçlarla tedavilerle hpv baskılanabiliyor.

Bir cevap bırakın