crossdresser giyim nedir

Soru

sosyal medyada son zamanlarda çokça görüyorum crossdresser giyim satışı filan diye anladığım kadarıyla travesti gibi giyiniyorlar ilgimi çekmedi desem yalan olur birazda garip geldi yanlız tam çözemediğim mesele crossdresserler aslında travesti midir yada bir farkları var mı

Cevaplar ( 7 )

 1. 4

  merhaba, aslında bakılınca her ikisi de bir birine çok benzemektedir. üstelik bu tip eğilime sahip kişiler bazen kendilerini ve düşüncelerini doğru anlasalar da, kendilerini doğru olarak tanıtamayabiliyorlar. travesti daha çok teknik olarak kadına benzemeye çalışan kadın gibi olmayı hayatına entegre eden kişilerdir diyebiliriz. ancak crossdresser kelime karşılığı çapraz giyinme yani karşı cinsin kıyafetlerini giymekten hoşlanan kişilerdir. bunlar günlük hayatlarında böyle kadın gibi yaşamayı gezmeyi istemezler, fantazi için heyecan için bunu yaparlar. farklı yönelimler olması mümkün, crossdresser yada travesti bireyler için illaki tek bir yönelim yoktur, yok sadece fantazi için yok şöyle olursa böyle, hemcinsiyle olursa yada olmazsa başka türlü gibi durumlarda birlikte eklenerek farklı yorumlar getirilebilir, cinsel eğilimleri eylemleri değil düşünce hareket tarzları belirleyici olur. yani bir crossdreser, sadece fantazi olsun diyede giyinebilir, hemcinsi ile birlikte olur yada olmaz, her iki cinsle de birlikte olur olmaz fark etmez bu kişi her türlü crossdresserdir. crossdresser genelde yazması uzun ve zor olduğu için internette birçok yerde kısaltılıp CD olarak kullanılabiliyor. cd kişiler de eğilimler beklentiler çok farklı olabilir. mesela bazıları cd ler kıyafetleri giymenin yanında tam bir kadın gibi görünmek için çaba gösterebilirler, kıl tüy almak, makyaj yapmak, saç uzatmak peruk takmak, oje süremek gibi olabilir. bazıları ise daha farklı davranabilir, kıllı erkek vücudu üzerinde kadınsı kıyafetlerin karışımı ile ortaya çıkan görseli daha çekici bulurlar. herkese göre yorumlanması farklı olabilir.

 2. 4

  bende kısa bir ekleme yapayım, kocam kıyafetlerimi giyiyor acaba gaymı, sevgilimi kıyafetlerimi giyerken yakaladım gay olabilirmi gibi sorular görüyorum cdler genelde gay değiler çoğu sadece fantazi yapmak zevk almak için yada kendini değişik hissetmek için giyiniyor. tabi bazen cdler yanlış anlaşılabiliyor, zaten bu yüzden çoğu cd gizli oluyor kendini belli etmiyor. korktukları için sadece çok azı eşlerine yada sevgililerine açılıp gerçekleri itiraf ediyorlar.

  • 4

   yanlış anlaşılmaktan korktukları için gizli kalmayı tercih ediyorlar benim gibi…

 3. 10

  bir keresinde sevgilim duştayken bende onun geceliğini ve çoraplarını felan giydim gelip görünce çok güldü ama öyle olmazki makyajın eksik deyip birde makyaj yaptı o dönem saçımda uzundu sonra demezmi benden güzel oldun çok fena giderin var senin diye öylemi deyip attım yatağa o halde seks yaptık çok güzeldi haliyle makyaj aktı her yere bulaştı temizlemesi daha zordu 🙂 🙂

 4. 4

  İsminden anlaşılacağı üzere karşı cinsin giyimini taklit etmek ve karşı cins kıyafetleri giyinmek. Bu arada bilinenin aksine sadece erkek değil kadınlarda crossdresser olabilir. Bu insanların gay ya da lezbiyen olduğunu kanıtlamaz. Bazen karşı cinsi anlamak için bazen ise sadece fantezi olması açısından denenmiş bir şey olabilir. Özellikle erkek çocuklarında psikolojik gelişim evresinde, ayıplar ve yasaklarla ev içerisinde öğrenirken karşı cinse saygıyla karışık öğretildiği için merak konusu olabilir. Bir noktada ayıpların çekici gelmesi durumu oluşursa ilk denenen olaylardan ilk yıkılan duvarlardan birisi olabilir. Diğer cins içinde bu durum mevcuttur fakat kadınların crossdresser olanları erkekler kadar dikkat çekmez.

 5. 3

  crossdresser travesti değildir sadece kadınlara ve kadınlığa ilgi duyduğu için kendisini de o cinsiyetten gördüğü için kadınlardan farksız giyinen kişilerdir.

 6. 1

  biri part-time diğeri full-time. aradaki fark bu bence. yeni heyecanlar için part-time giyinenler cd olmuş oluyor. böylelikle biran 3. türü temsil etmiş ve yaşamış oluyor.

Bir cevap bırakın