cinsel yetersizlik sonucu acaba aldatılırmıyım endişesi yaşıyorum

Soru

Öncelikle iyi günler dilerim herkese. Penis boyutu olarak tr ortalamasında ortalama bir insanım ne çok uzun ne çok kısa. Burdaki sorunum uzun veya kısa olması değil ben asla bunu dert etmedim değiştiremeyeceğimiz şeyler bunlar tabi ki. Benim daha önce hiç cinsel ilişkim olmadı, kendimi her zaman eşime saklamak istedim.İlerde evlendiğimde eşime yeterli gelip gelmeyeceğim konusunda bazen düşüncelere dalıyorum bunun sebebi de etrafımda gördüğüm ve duyduğum aldatma aldatılma olayları. Yani bilemiyorum tabi ki her şey penis boyuyla alakalı değil önemli olan yaşadığınız ilişki birbirinizi sevmek saygı çerçevesinde bir ilişki yaşamak ve mutlu olmak bunlar daha önemli şeyler ancak bu durumdan ötürü aldatılma gibi bir olay yaşar mıyım bilemiyorum. Yani şöyle diyim bazı yazılar okudum bu sayfada bulunan veya farklı sitelerde, bazı yorumlarda bu boyutlarda bir penis ilerde eşine yetersiz gelebilir aldatılma olur gibi yorumlar gördüm beni bu düşüncelere iten de bu yorumlar oldu. Bu yorumları ciddiye almalı mıyım ? Bu endişeyi nasıl aşarım bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca ben evleneceğim kişiye son derece şeffaf olmak istiyorum çünkü evlilik öncesi cinsel ilişki yaşamak istemiyorum bundan ötürü baştan durumu izah etmeyi düşünüyorum yani öyle 15+ bir penise sahip olmadığmı vs söylemem biraz yanlış bir durum mu olur bilemedim o konuda da fikrinizi almak isterim.

Cevaplar ( 13 )

 1. 3

  tüm bu sorularınızın toplumdaki genel adı performans endişesi sosyal fobi. evet tamamen bireyin televizyonda, sosyal medyada, internette okuduğu gördüğü şeyler sonucunda kendisinde yetersizlik olabileceği hissine kapılması sonucu bundan endişe duymasına deniyor. aslında zaten giriş yeterince açık ve anlaşılır, tüm bu endişelerinizin kaynağı yersiz ve dayanaksız. ancak siz bilinç altınızı yönetemiyor kendiniz telkin edemediğiniz için halen bu takıntıyı aşamıyorsunuz. aldatmanın 1000’lerce sebebi var, hatta pek güldüğüm bir tanesini aktarayım, ”kocam 13 yıl önce karpuz alsaydı kaçmazdım onu aldatmazdım” demiş bir bayan. işte siz düşünün artık cinselliğin seksin penisin onun bunun aldatmada ne kadar etkisi olmadığını. kadın erkek fark etmiyor, aldatama sebebi cinsellik değil, bir diğerinin cinsel organı muhteşem diye aldatmıyorlar. cinsellik sadece yaşam içindeki bir eylem, sebep değil. o sebeple bu komik düşünceleri atın bir kenara, eğer kaderinizde varsa aldatılacak faktörler bir araya geldi mi bunu yaşarsınız. ister büyük penisiniz olsun, ister çok yakışıklı olun, ister çok zengin olun, ister meşhur ünlü biri olun, isterse ölüme çare, ölümsüzlük iksiri sizde olsun yine aldatılıyorsunuz. söylediklerinizle aldatmanın gram bağlantısı yok. ek olarak evlenmeden önce açık sözlüyüm diye, ayağım bu kadar, burnum bu kadar, dişlerim şu kadar diye anlatmanıza gerek yok, sonuçta at pazarından damızlık çiftleştirmek için at alınmıyor. böyle söylemler ancak kendinizi aşağılamanıza, karındakinin gözünde ezik duruma düşmenize sebep olur. tüm sorunlarınızın kaynağı da zaten burada başlıyor, öz güveniniz yok, kendinizi yok yere ezik hissediyorsunuz, bunları aşmanız lazım. aşmazsanız herkes bunu anlayacak ve üstünüze basıp geçmeye çalışacaklardır, o sebeple dik durmayı bilin.

  • 6

   Cevap için teşekkür ederim dedikleriniz son derece doğru dediğiniz gibi burdaki asıl problem özgüven eksikliği. Özgüven konusunda kendimi geliştirmeye çalışıcağım böyle boş düşünceleri bırakacağım.

 2. 4

  Önemli olan senin dürüstlüğün. Seninle evlenecek olan kişi senin kim olduğunla ilgilenir penis boyunla değil. Unutma herkezin penisi 20-25 cm değil. Dediğin gibi ortalamadasın. Herkezin o civarlarda.

  • 3

   Bende öyle düşünüyordum da böyle sayfalardaki yazıları okuyorum bazen, eşim bana yetmiyor gibi yazılar okudum bundan dolayı endişe yaşadım. Tabi burdaki önemli olan faktör performans ön sevişme flan ama işte

 3. 7

  Çesitli sebeplerden dolayı aldatılma oluyor mutlaka ama kadinlar eften puften seylerden bile aksayabiliyor aksam baska sabah baska kisilikleri olan birisini anlamak cok ama cok guc. 2 3 hatta 4 farklı huya burunebilen varliklar

  • 1

   varlıklar derken ? kimmiş onlar 3 harfliler mi ? hahahaaa. özgüven mözgüven hikaye insanın tıyneti karakteri ile ilgili bir şey. aldatmasına ne gerek var direk söylesin, senden beklediğimi bulmadım başka birine gidiyorum baaaay desin gitsin.

 4. 7

  Şu ana kadar birlikte olduğum kadınlara sık sık sorduğum bir soru. Fakat istisnalar dışında hiç birinin devasa bir penis beklentisi yok. Hepsi ten uyumuna bakıyorlar. Bunlara takılmana hiç gerek yok. tabi çok aşırı küçük bir penisin yoksa ( 10 cm altı )

  • 2

   Yok o kadar da küçük değil de 13 ama o da küçük mü sayılır bilemedim. Araştırdırdım TR ortalaması 13 civarı olduğu söyleniyor ondan dolayı ortalama dedim.

 5. 17

  sana söyleyeyim, kadınlar öz güvensiz erkekleri korkan erkekleri gördülermi anlıyorlar. önce bundan yararlanıp sizi kullanırlar, sonra tüketince de tamda o korktuğunuz şeylerle sizi baş başa bırakıp terk edip giderler. bunlar başına gelmesin istiyorsan sen kadınlardan her zaman her konuda bir adım önde olmasın ki seni kaybetmek istemesin. cinsellik konusuna gelirsek, performansın yetersiz, erken boşlıyorsan, kadını rahatlatamıyorsan zaten sormana bile gerek yok kısa süre içinde ortada kalırsın. dikkat edersen penis boyunu hiç yazmadım, çünkü boyu değil işlevi performansı, senin başarın önemli. madara olmak istemiyorsan tez zamanda bu korkuları düşünceleri kafandan at bence.

  • 3

   Peki penis normal ama kadının hissedemiyeceği kadarsa performanstan bahsedilebilir mi? Veya ne yapılabilir. Mesela hep önemli değil önemli olan işlevi performansı deniyor ama tam olarak nedir bu ne yapınca işlev veya performans oluyor açıklar mısınız?

  • 3

   @Dante sevgilin varmı ne kadar seks yapıyorsun bilemiyorum ama sana söyleyeyim kadınlar penisi hissetmiyorlar, vajinanın içi hissiz. sadece dış yüzey ve yanaklarda bir miktar sürtünme hissi oluyor oda ilişkiye başladığın ilk 5-10 dk sonrasında zaten hissizleşiyor vajina genişleyip bollaşıyor. misal karanlıkta o arada penisi çıkarıp kalın bir dildo soksan hiç bir değişim farkedilmez. lezbiyenlerin penisi yok nasıl zevk alıyorlar sanıyorsun ? vajina yanaklarını üst üste getirip bir birine sürtüyorlar bu sayede aynı erkeklerle seks yapar gibi esksiksiz bir haz alıyorlar. emin olun penisin haz konsunda ciddi abartıldığı gibi bir etkisi yok. penis vajina içine girer penisin vücuda yapışık olan üst kısmı klitorisin yani vajinal üçgenin üst kısmına temas edip baskı yapar dairesel ovalama benzeri ritimle kadın haz alır, vajinanın içindeki bölümünü hissetmez. aksine erkek ise penisin başından ve vajina içindeki duyarlı kısımdan zevk alır. öyle olunca kadında boyutundan zevk alır diye düşünüyorsunuz buda yanılmanıza sebep oluyor.

  • 4

   Ayrıldım ama hiç cinsel ilişki yaşamadım. Detaylı bilgilendirmen çok faydalı oldu. Ama katılmadığım noktalar var. Birincisi doluluk hissi, ikincisi gerilme hissi. Bu ikisi kadını fiziksel ve psikolojik olarak daha fazla uyardığını düşünüyorum. Bu penis kimine göre 10 kimine 15 kimine 20 kimine de 5cm olabilir bilemiyorum. Yine de en önemli faktör bence karşılıklı arzu.

 6. 3

  organın değil de özgüvenin seni mutsuz eder. karşındaki de bundan daha çok mutsuz olur.

Bir cevap bırakın