acaba cinsel ilaç bağımlılığı artar mı çözümü var mı

Soru

merhaba, partnerimle normal ilişkimiz de sertlik süresi 20-30 dk sürüyordu. değişiklik olsun diye ve gençliğin de verdiği bi heyecanla cinsel haplardan kullandık, sertlik ve ilişki uzun sürdü 2 saati geçti. belli bi zaman sonra ara ara kullanmaya başladık. artık kullanma sıklığımız arttı haftada 3-4 kez ilaç kullanmaya başladık. diğer 3 gün normal yapıyoruz. partnerim ilaçlıyken daha çok sevdi ve sürekli böyle haftada 3-4 sefer ilaç kullanmamı istiyor. bu bağımlılığı daha fazla artar mi, her gün ister mi yada 2 saat süre az gelmeye başlar mı zamanla ? biliyorum bu hapları keyfe keder sık sık kullanmak mantıklı değil ama mecbur kullanıyorum benimde hoşuma gidiyor tabi. gelecekte bu konuda olmadık sorunlar yaşar mıyız ?

Cevaplar ( 6 )

  1. sadece hap değil, ister fantazi olsun, ister hayal kurmak olsun, ister mastürbasyon yapmak, ister porno izlemek tüm bunlar insanda heyecan uyandırsa, pozitif etkisi olsa da aşırı şekilde bunlara maruz kalmak zamanla yozlaşmaya sebep oluyor. bir nevi insan bunlara alışıyor artık eskisi gibi etkilemez oluyor. hiç mi kullanmayalım, yo arada kullanın tabi ama aşırı olmasından kaçının. bunun dışında yaşlandıkça zaten her şeyden biraz biraz kaybımız oluyor, yerini doldurmak eskisi gibi olmak imkansız, ancak takviyelerle belirli bir oranda destekleyebiliriz.

  2. şimdi iş görüyorken kullanıyorsunuz, zamanı gelecek 1 değil 3-5 hap bir arada yutsanız yine fayda etmemeye başalayacak. fırsatınız varken doğru değerlendirin, yaşlandıkça zamanla her şey eski günlerdeki güzel hayallerden ibaret kalacak. tabi bundan dediğim bol bol hap alıp bol bol sevişin gibi bir yorum çıkarmayın. ihtiyacınız kadar kullanın abartmayın. şahsi düşüncem, zararları faydaları değerlendirilip buna göre kullanılmalı.

    • çok doğru söylüyorsunuz. bence de ilişkiyi canlandırmak farklı şeyler yapabilmek için kullanılabilir. bunun miktarı tamamen çifte kalmış ama fazla da abartmadan kendi sınırınızı bilerek bunu yapabilirsiniz. çok fazla bir sorun olacağını düşünmüyorum. sadece sağlığınıza dikkat edin yeterli.

  3. çok kullanınca zamanla bu takıntı haline geliyor. normalde ilacın bu kadar etkisi yoksa bile sen kullanınca kendine psikolojik olarak daha fazla şey yüklüyorsun. bir nevi pozitif şartlandırıyorsun. tam tersi kullanmayıncada sanki deposuna benzin koyulmamız araba gibi hissediyorsun. ilaç almadım ya şimdi eskisi gibi yapamam diye olumsuz düşüncelerle kendini şartlandırıyorsun ve bu şartlanma sonucu normale göre çok kötü bir deneyim yaşayıp başarısız oluyorsun. misal içinde etken olmayan boş hap bile verseler sen o kafa ile gaza geliyorsun yuttum hapı şimdi uçuracak beni gibi bir ruh hali ile ilişkiye başlıyorsun. demek istediğimi sanırım anladın, hapın normal etkisi dışında, senin kullandığın zamanda kendini pozitif şartlandırman, kullanmayıncada negatif olmanla ilgili. bu kafaya ruh haline girmemen gerekiyor. işte asıl sorun olanda bu.

  4. normal bir insan vücudu bu anlattığınız sıklıkta ki bir ilişkiye uzun süre dayanamaz 2-3 hafta bilemedin 1 ay sonrasında yorgunluk bitkinlik olacak. sanırım siz ilaç aldığınız için bu yorgunluğu hissedemiyor sunuz. ilaç almayı bıraktığınız anda bunu hissedeceksiniz. tavsiyem doğal olun vücudunuzu zorlamayın. illaki uzun süre sert kalmak istiyorsanız bunu cinsel oyuncak yardımıyla sağlamaya çalışın.

  5. ihtiyaç oldukça arada kullanıyoruz, bazen hadi çok çıkgun bir şeyler olsun sonu muhteşem olsun diye de aldığımız oluyor. lakin dediğim gibi seyrek, olduğu kadar doğal şekilde sürdürmeye çaba gösteriyoruz. lakin ihtiyaç varsa tabiki kullanmak gerekebiliyor, buna bir itiraz yok ama sık sık her gece her gece kullanmak bizce doğru değil. @stocking-legs dedikleri bu konuda çok doğru, zamanla oluşan psikolojik yoksunluk sendromuda ortaya çıkabiliyor. birey hapsiz olmaz diye kendini olumsuz şartlandırıyor, bu sıkıntılı bir durum.

Bir cevap bırakın