cinsellik tecrübem yok kendimi mastürbasyonla avutuyorum

Soru

Merhabalar, 28 yaşındayım cinsellik konusunda pek tecrübe sahibi olduğumu söyleyemem. Ancak kendimi sürtünerek mastürbasyon yaparak tatmin ediyorum ve biraz da bu yüzden cinsel ilişkiden kaçınıyorum. Bu sorunun üstesinden nasıl geleceğim konusunda yardımınız rica ediyorum.

Cevaplar ( 5 )

 1. 3

  merhaba, cinsellik konusunda deneyimsiz olmak, ilişkiden kaçınmak çoğu zamanla iki sebepten olabilir. ilki tercih sebebi yada kendi inançları nedeniyle, ikinci sebep ise kişinin kendine olan öz güven eksikliği sebebi. eğer ilk sebep ise bunun için bir şey yapmanıza gerek yoktur, evlenip eş sahibi olmaya gayret göstermeniz hayat akışı içinde olumlu olabilir. eğer ikinci sebep ise yani öz güven eksikliği bu durumda biraz kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. öz güven eksikliğinin alt sebepleri olabilir, misal cinsel ilişkide başarısız yada rezil olacağını düşünmek gibi, belki bilinç altı cinsel tercih farklılıkları olabilir buda bir etkendir. öncelikle siz kendi duygu düşüncelerinizi yoklayın, bu durumun ortaya çıkmasındaki sebebi netleştirin sonra bu durumu aşmak için hamle yapmanız yada çözüm aramanız biraz daha kolaylaşacaktır. günümüzde bir arkadaş aramak için en iyi yer internet, sizde internet sitelerine, sosyal medya hesaplarına, yada arkadaşlık uygulamalarına takılarak buralarda tutarlı bir profil oluşturarak kısmetinizi arayın. gerisi zaten kendiliğinden çözülecektir. yoksa kendini tamamen kapatıp mastürbasyonla tatmin olmaya çalışıp nereye kadar. bu şekilde daha fazla devam ederek kendinizi tüketiyor gün geçtikçe değerinizi kişiliğinizi görünürlüğünüzü yitiriyorsunuz, fark etmeniz lazım. biraz güçlü bir irade ortaya koymalı mastürbasyondan uzak durmaya hayli azaltmaya çabalamalısınız.

 2. 2

  dostum herşey senin elinde, başkasından medet bekleme, iradeni kullan. kendini bırakırsan erim beyin dediği gibi savrulursun tükenirsin. inanmıyorsan aha işte ben sana yaşayan örnek yıllardır kendimi tatmin ediyorum o yetmiyor başka tatmin yöntemi aramaya başlıyorum şimdi dersen kimi zaman kendimden nefret ediyorum ve bırakamıyorum. birkaç gün dayanıp sonra yine aynı yerdeyim. üstüne kızlarda artık çok ilgimi çekmiyor, olsada olur olmasada olur gibi bir şey oldu bende…

 3. 3

  masturbasyon yapmakta bir nevi cinsellik değil mi… sizin arzu ettiğimiz şey f*ck body nizin olmaması

 4. 5

  jelabi-baby@ ne yapalım bir f*ck body olmayınca bize ne yapalım bileğe kuvvet 31 çekip duruyoruz:(

 5. 4

  alışkanlık haline getirmemeye çalış. kendine de güven vakti gelince sorun çıkmayacak. herkes bu aşamalardan geçebilir. geçmeyen bir durum olursa cinsel terapist veya üroloji uzmanıyla görüş.

Bir cevap bırakın