cinsel ilişkiye girmeden sertleşme problemi olup olmadığı anlasılır mı

Soru

26 yaşındayım sabah ereksiyonu olma konusunda sıkıntı çekiyorum sizce sertleşme ile ilgili problemim olur mu ayrıca bekerım hiç cinsel deneyimim olmadı ne yapmalıyım.

Cevaplar ( 2 )

  1. 5

    merhaba, sabah ereksiyonu genelde gece ile de bağlantılıdır. geceden sabaha bu süreç boyunca erkekler hiç uyarılmadan istemsiz şekilde fark etmeden bile 3 ile 5 defa 25-35 dk süreli ereksiyonlar olabilirler. bu durum genç erkeklerden yaşlısına kadar çok yaygın şekilde görülür. ancak gençken daha sık görülen bu durum yaş ilerledikçe bir miktar daha azalma gösterir. derin rem uykusu dediğimiz bilinç altındaki nedenlerle yada vücudun bir kontrol test mekanizması gibi tüm organları uyarması ile de olabilmekte. bu süreçte tespit edilen testestron seviyesinin yükseldiğidir. günlük yaşam şartları ve gün içindeki etkileşimler de bu durumu tetikleyebilir yada azaltabilir haldedir. azaldığı haller konusunda genelde mastürbasyon yapan yada düzenli cinsel yaşamı olan kişilerin bu durumu biraz daha az gördüğü söylenebilir. ancak sizin belirttiğiniz cinsel deneyim konusu ve birde eğer fazla mastürbasyon yapmıyorsanız, belki testestron seviyeniz biraz düşük olduğu için sertleşme zorluğu olabilir. tabi birde fiziksel yapı da önemli damarların kanı tutma ve geri kaçırma oranlarına da bakılabilir. lakin bilimsel verilere göre sabah ereksiyonunun az olması yada olmaması her hangi bir duruma işaret etmeyebiliyor. yani her şey normalde olabilir. endişe etmek için erken, yine şüpheleriniz varsa bir uzmana danışmanız faydalı olacaktır.

  2. 8

    tam tersine bende her gece her sabah ereksiyonla uyanıyorum üstelik sabah bakıyorum çamaşırıma kaygan sıvı gibi bişeyler bulaşmış bu çok azgınlıktan mı oluyor

Bir cevap bırakın