Cinsel ilişkide sakin kalmak için ne yapılmalı

Soru

Cinsel ilişkiyi uzatmanın nefes kontolü ve sakin kalmaktan geçtiğini düşünüyorum. seks esnasında sakin kalmak,nefes kontrolü yapmak tansiyonu dengede tutmak için ne yapılmalı, Ne kadar önemlidir sizce ne yapılması gerekir sakin kalmak için kegel egzersizlerinin boşalmayı kontrol etmede bir etkisi var mıdır ?

Cevaplar ( 2 )

  1. 31

    merhaba, ilişkide bildiğiniz üzere heyecan ve panik yapmak kişinin vücudu üzerindeki kontrolünü tam olarak sağlayamamasına neden olur. dolayısıyla düşünceleri kontrol etmek sakin kalmak için en önemli yöntemdir. ilişki başında ilişki ve ilişkide yaşanacaklar ile ilgili fazlaca düşünceler kurmak, kişide endişe ve gerginliği arttırır, bu durumda başaramama yada performans endişesine sebep olur. hal böyle olunca kişi kontrolünü yitirir ya erken boşalır ye sertliğini kaybeder. tabi buda hiç cinsellik düşün anlamına gelmiyor, düşünceler dengeli olmalı, heyecanı sıcak tutmak ama kaynatmadan tutmak için dengelemek gerekiyor. bunun yanında dediğiniz nefes kontrolü, kendini sakinleştirerek kalbin ritim kontrolünü düzenlemekte önemli olur. kegel egzersizleri aslında daha çok bayanlara yöneliktir erkeklere de iyi geldiği söylenir lakin söylenenlerde biraz anlamsızlık var. kegel ile ilgili kimler yapmalı derseniz, orgazm sorunu yaşayan kişiler, hamileler, doğum sonrası kadınlar, idrar kaçırma problemi yaşayanlar, dışkı kontrolü sorunu yaşayan kişiler, yaşı ilerlememiş kişiler. görüldüğü gibi konuların erken boşalmayla ilgisi pek yok.

  2. 3

    ya zaten idrar kaçırma problemi yaşayanlar diyor, oradaki kasları çalıştırmak için mesela işerken işemeyi yarıda kesme ve durdurma için faydalı oluyor. düşünsenize boşalma başladımı elinizle penis başını bile sıksanız, dışarı sperm çıkmasada illa boşalma olur, sperm mesaneye idrar torbasına geri kaçar yine boşalma olur. anlayabilene kegelin erken boşalam ile ilgili direk bir bağlantısının olmadığı. tabi belki bir damla olsa faydası vardır ama erken boşalamyı önlemez yada geçirmez.

Bir cevap bırakın