sürtünerek mastürbasyon ileride cinsel sorunlar yaşatırmı

Soru

Merhaba, yastığa sürtünerek mastürbasyon yapıyorum erken boşalma sorunum olduğunu düşünmüyorum. Bu şekilde mastürbasyon yapmam ileride cinsel hayatımda sorunlar yaşatır mı?

Cevaplar ( 4 )

  1. merhaba, erkekler genelde farklı şekillerde mastürbasyon yapma alışkanlığına sahipler. bu dediğiniz yastık kullanmak oldukça yaygın bir yöntem. elle tutup uyarmak yerine yastığa sürtünerek doyuma ulaşmaya çalışmak bir nebze olsun elle mastürbasyona göre daha olumludur. çünkü elle yapılanda kontrol ve haz daha kolay elde edilir. ancak yastığa sürtme sırasında bu kontrol ve haz azalır, bu şekilde devam edilince kişi kendini ve aldığı hazzı dengeleyebilmeyi başarmak için çaba gösterir. bir nevi boşalmayı kontrol etmeye çalışmak gibidir. lakin elle mastürbasyona göre daha iyi olsa da yastığı referans alarak öğrenilmiş cinsellik gerçek bir partner ve vajina ile uyum sağlamayacaktır. uyum sorunları, kontrol sorunları, erken boşlama sorunu, ereksiyon sorunu, haz alamama, hareket kısıtlanması gibi birçok sorun çıkacaktır. hiç yada çok mastürbasyon yapmayan kişinin bu yeni duruma alışması çok daha kolay olur. ancak fazlaca mastürbasyon yapan kişiler bu geçiş sürecinde çok zorluk yaşarlar, sürekli eski alıştıkları alışkanlığı terk edemedikleri için bunu ararlar. geçiş sürecinde kadında sabırsız, ve iğneleyici davranırsa bu sefer erkekte öz güven kaybı ve içine kapanarak kendi eski mastürbasyon alışkanlığına dönüş olmaya başlar. sözün özü kendinize farklı şekilde öğrettiğiniz her şeyde sorun yaşarsınız. ne kadar az mastürbasyon yapar kendinizi buna ne kadar az teslim ederseniz o kadar sizin için iyi olacaktır.

  2. nasıl alışırsan öyle gider evlenincede zevk alamaz karıya yaştık muamelesi yapmaya kalkasın çok yapmıyorsan hadi neyse

  3. merak ettim sonra her seferinde ne oluyor o yastığı yıkıyormusunuz

Bir cevap bırakın