cinsel ilişki esnasında idrar geliyor ve idrar boşalması oluyor

Soru

merhaba, ben 20 yaşında erkek bir bireyim, ilişki sırasında karşı taraf penisimin ucuna yani glans bölgesine yoğunlaştığında yakıcı bir idrar boşalması oluyor. bu bir sağlık sorunu mudur, bir tek bende mi oluyor ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 3

  merhaba, bu gibi durumların kesin nedenini bulmak zor olabilir, çoğunlukla kadınlarda görülen bir durumdur, bazıları bu sorunu fışkırarak boşalma gibi görebiliyor. lakin bu bir tür sorundur. stres tipi idrar kaçırma olarak, baskıya bağlı sıkışma tipi idrar kaçırma ve yine kasların yada bağların anlık gevşemesi ile idrar kaçırma olabilir. cinsel işlev bozuklukları ile birlikte görülen aşırı aktif mesane sendromu da bir olasılık, iyi huylu prostat büyümesi, bazen de bel soğukluğu gibi bazı bulaşıcı hastalıkların da belirtisi olabiliyor. son seçenek ise nörolojik olabiliyor, diyelim ki haz zirveye ulaşınca beyin pelvik taban kaslarına sinyal göndererek boşalma işleminin başlatılmasını söyler ve sisteme bağlı ilgili tüm kaslar ritmik hareket ederek boşalma gerçekleşir, işte tam bu noktada idrar tutumunu sağlayan mesane kasları bu komutun kendisine de geldiğini sanarak idrar çıkış yolunu serbest bırakır, hali ile sperm kanalına idrar akmaya başlar, bir şeylerin yanlış gittiğini fark eden vücut kendini sıkar tüm kaslar bir anda gerilince idrar kanalı daralır içerideki idrar sıkışarak yanmaya sebep olur. uzun lafın kısası bu gibi durumlar sağlıklı bir erkek için hiç normal değil, bir doktora gitmeniz ve sorunun tespit edilip tedavi olmanız gerekir. ilaç ve ameliyat gibi uygulamalar var.

  • 7

   penisimin ucuna yani sadece sperm çıkış bölgesine masaj yaparken de oluyor ama özellikle sadece o uç bölgeye yapmadığımda herhangi bir sorunla karşılaşmadan boşalıyorum.

  • 2

   @abc444 adam diyor gelecekte sorun yaşarsın git tedavi ol, sanırım utanıyorsun doktora gitmeye. bu sebeple bahane buluyorsun, o bölge bu bölge sorun yaşamıyorum falan filan. keyfin bilir hayat senin.

 2. 3

  erken boşalma sorunu olan kişilerde daha çok idrar boşalması görülüyor diye biliyorum. tabi sonuçta sebep her ne de olsa durum hiç iyi değil, insanın cinsel hayatını rezil eder bitirir bir sorun, bence de bir an önce doktora gitmende fayda var.

 3. 6

  hormonlarla ilgili bir düzensilik olabilir, bazı hormonlar baskılaınca az yada çok üretilince cinsel işlevlerde ve üroloji sisteminde bozukluklar olabiliyor. önce kan testi yapacaklar, sonra cildiye ve nörolojik sonuçlar tetkik edilir araştırılır. buna göre tedavi uygulanabilir. utanmayın mutlaka doktora gidin, böyle hayat geçmez.

 4. 3

  çok kötü bir durum, neden kaynaklandığını bilmiyorum ama erkeğin cinsel hayatını bitirir. spermle idrar karışıyorsa çocuğunda olmayabilir. erken tedavi önemli diyorlar, diğer arkadaşların tavsiye ettiği gibi mutlaka doktora başvurun. gerekirse daha sağlıklı sonuç almak ve iyi araştırılmasını sağlamak için birden fazla farklı doktorlara gidin. geçmiş olsun, umarım düzelir.

Bir cevap bırakın