cinsel ilişki bittikten sonra seksten tiksinme geliyor

Soru

selamlar, eşimle yeni evli sayılırız 6 ay oldu. evliliğin başında vajinismus benzeri bir sorun geçirdim neyse ki bunu 3 ayda aşabildim. şimdi son zamanlarda ilişki bitti boşalma oldu mu bende aşırı tiksinme mide bulantısı cinsellikten nefret etme pişman olma gibi duygular oluşuyor. eşimi seviyorum herşey yolunda niye böyle oluyor anlamış değilim. bunu belli etmemek için zor katlanıyorum. ilişkinin başında hiç bir olumsuzluk yok hatta çok zevk alıyorum ama bitti mi böyle garip duygular yaşıyorum. eşime bu durumu anlatmaya korkuyorum yanlış anlar diye ne yapacağımı bilemiyorum ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 1

  ilişki süreniz ne kadar sürüyor haftada kaç defa birlikteliğiniz oluyor

 2. 3

  Bunu herkes yaşıyor, birbirinize dokunmadan bi müddet beklerseniz geçer.

 3. 3

  Bunu kesinlikle eşinizle paylaşmalısınız. Paylaşılmayan şeyler ileride daha büyük probleme dönüşüyor. İletişim cinsel sorunları aşmanın en büyük adımlarından biri.

 4. 3

  tutucu bir ailede yetiştiğinizi ve cinselliği tabu olarak aldıladığınızı düşündüm. sanki hala bunu aşamamışsınız gibi. bir şeyin doğru olması için zamanının da doğru olması gerekebilir. evlenmeden önce yanlış olan evlendikten sonra doğru olur. yada evlenmeden önce haram olan, evlendikten sonra görev olur. zamanı fark ederek çözülebilir diye düşünüyorum.

Bir cevap bırakın