boşalınca gelen sperm oranı zamanla azaldı

Soru

merhaba, ben 27 yaşındayım genelde mast yaparak tatmin oluyorum. bundan önce mesela 20 li yaşlarda boşalınca kola kapağı dolu dolu olurdu hatta taşardı. şimdi bu oran neredeyse yarı yarıya azaldı, kapağın yarısında kalıyor. git gide azalıyor diye çok endişe ediyorum. doktora gittim normal dedi, her zaman bir olmaz genelde erkekte 2-6ml oranında meni çıkar diyor. yine de ben endişe ediyorum yıllar içinde böyle azaldıysa önümüzdeki yıllarda daha çok azalır diye korkuyorum ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 2

  doktorun dedikleri doğru ortalama 2-7 ml meni olması normaldir. bazı zamanlar vücuttaki sıvı miktarı azalınca da haliyle meni çıkışı az olabilir. yine aynı şekilde çok sık mastürbasyon yapıyorsanız buda meni miktarının belirgin şekilde azalmasına neden olur. endişe edecek bir durum yok. ancak yine yılda bir kontrole gidin, belirgin bir azalma var mı takip altında tutun. varsa zaten gerekli tetkikler ve araştırmalar yapılmalıdır. şu aşamada sorun yok gibi, fazla stres yapıyorsunuz. tüm bunlar dışında mastürbasyon bağımlısı olabilir siniz, bunu da dikkate almanız lazım.

 2. 0

  sperm yoğunluğu yaş ilerledikçe azalıyor diye korktun değil mi ?😄 bi 10 sene sonra hiç gelmeyecek endişesi sardı ise at bu kötü düşünceleri kafandan. her zaman bardağın dolu tarafından bakmayı ihmal etmiyoruz arkadaşım. hem bazı kadınlar, sperm az geldigi için cimcifte sana daha fazla yardımcı olabilir 😉 kimi kadın cimcif için birkaç birliktelikten sonra izin verirken, sen de daha az geldigi için ilk birliktelikte izin verebilirler. 👍

 3. 1

  internette pek çok yerde mast yapın sağlılıklıdır gibi tavsiyeler oluyor. ama büyüklerimiz elini penisinin üzerinde çek derlerdi. mast yapmayı bırakın yada min seviyeye indirin. sperm miktarı erkekte öenmli

 4. 1

  eğer varsa alkol sigara ve sağlıksız beslenme gibi şeyleri hayatınızdan çıkarın yada hiç olmadı büyük oranda azaltın. tabi sadece bunlar değil, düzenli spor ve egzersiz yapın, en önemlisi evlenin bir hayat arkadaşı bulun. elle tatmni olmaya çalışmanız yanlış, güzenli bir hayat ve düzenli bir cinsel yaşam sahibi olun. kusura bakmayın ama kendinizi inek gibi sağmaktan vazgeçin.

Bir cevap bırakın