adet kabı bakireler için uygun mudur kullanınca kızlık zarı bozulur mu

Soru

kızlık zarı benim için önemli kesinlikle zarar vericek bir şey kullanamam, adet kabı kullanın zararı yok diyorlar ama kesin cevaba ihtiyacım var, daha önce denemiş olan bakire arkadaşlar cevap verebilir mi, ama reglken denemiş değil, regl harici deneyip yırtılma kanama olup olmadığını söyleyebilecek ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 0

  arkadaşlarım çok kullanışlı olduğunu söylemişlerdi bende merak edip aldım ama çok rahat edemdim, kıyıp çıkıyor falan yada ben yapamadım. bakire olanların kullanımına uygun, ben 3-4 kere kullandım sonra sonra uğraşamadım çöpe attım. ama çevremde arakdaşlarımdan çok kullanan var bir sorun yaşamamışlar. gerçi bakirelik çok önemli ise sizin için riske girmeyin, ne gerek var eski yöntem pedle devam edin.

 2. 0

  bu dediğiniz menstrual kap diye geçer, tek kullanımlık değildir, kullanım sonrası yıkamanız ve hijyenik hale getirmek için 3 dk suda kaynatmanız lazım. bu gibi işler zor oluyor, bi hevesle alıp daha sonra uğraşmak zor gelince çöte atıyorsun. ki ped gibi değil kullan at, temizleme derdi yok, temiz hijyenik şekilde yeni ped takıyorsun. çoğu bayan için bu durum epey tiksindirici rahatsız edici iken daha sonra bu menstrual kabı temizlemeye çalışmak hiç hoş bir şey olmuyor. yine sizin bileceğiniz şey, merak ettiyseniz illa alın bi deneyin bakın. tabi temizliğe iyi dikkat etmezseniz hakkını vermezseniz enfeksiyon kapmanız olası.

 3. 0

  sosyal medya uygulamalarında gezerken reklamlarda görüyorum, genelde ben bir şeyin reklamını görüyorsam tam tersi davranıyorum o gördüğüm ürünlerden uzak duruyorum almıyorum. çünkü bu güne kadar hep gördüğüm reklamların aldatıcı olduğunu fark ettim. cart curt onaylı olduğu söylenen ancak ne idiği belirsiz nasıl üretildiği muamma olan bir şeyi alıp hijyen açısından genital bölgeme koymayı çok mantıklı bulmuyorum. ben engel olmayayım isteyen yine alsın denesin.

 4. 0

  bakire olduğunuz için bilmiyor olabilmenize karşın, lateks alerjisi olup olmadığınızı bilmenizde fayda var. yoksa acillik olabilirsiniz. yakin kadın arkadaşlarımdan edindim bilgiye göre göklere çıkaranları olduğu gibi lanet edenleri de var. gereksiz uzun protez tırnaklara sahip olanları tuvalete yere falan düşürüp sıkıntı yaşadıkları kulağıma gelen son gelen bilgiler arasında.

 5. 0

  tatil beldesindeyken kız kardeşimin adeti gelince eczane eczane dolaşmışlar ablamla bundan bulabilmek için. bulabildikleri eczaneler bakirelere tavsiye etmiyoruz demişler. ya risk almak istemediler, ya da bekarete bir zararı vardı, bilemiyorum artık.

 6. 0

  teknoloji ile birlikte imkanlarda gelişiyor. yeniliğe karşı değilim ancak, eğer bu şeyler işlevsel ise prezervatif gibi tek kullanımlık yapısa daha iyi olacak, kullan at olmalı bence. bu sebeple yıllarca ped kullanımı bana avantajlı geliyor. hem bu şey vajinada nasıl duracak çıkmadan şüphelerim var, üstelik yaratan tasarlarken dışarı aksın gitsin diye düşünmüş. vardır bir bildiği anatomik olarak bunu tıkayıp durdurmak çok doğru olmayabilir belki. ben kendi kişisel değerlendirmemi yaptım, yine herkes bireysel değerlendirsin.

Bir cevap bırakın