boşalırken spermin az gelmesi hacminin az olması

Soru

merhaba, 33 yaşındayım genelde haftada bir gün boşalma yaşıyorum, sperm renk ve görünüşü normal ancak psikolojik midir bilmem ama bir yemek kaşığı dolmayacak kadar az ve tazyiksiz geliyor. bu sorunum 6-7 aydır böyle gibi, sperm hacmini artırmanın bir yolu var mıdır ? birde bu hacmi artırmak için takviye ilaçlardan bahsediliyor kullanan oldu mu ?

Cevaplar ( 2 )

  1. 3

    bu konuda bir yazı okumuştum sağlık sitesinde, yetişkin bir erkeği 6-10 gram civarı boşaldığını yazıyordu. asıl meselenin gramajdan çok spermin kalitesi içindeki spermlerin sayısı ve hareketliliği olduğu söylüyordu. isterse bir çay kaşığı olsun hareketlilik tamam sayısı fazla ise kalitesi yüksek ise hiç bir sorun yok. istersen yarım çay bardağı boşal kriterler tutmuyorsa ne kadar boşaldığının bir anlamı yok. bu sebeple boş takıntı yapmak yerine dokora gidip örnek verip sonuçları değerlendirin. herşey normalse ne ala, değilse zaten doktor öneride bulunacaktır.

  2. 5

    mesela merak ediyorum verilen sperm testlerinde hiç canlı sperm rastlanmadığı takdirde ne gibi yöntemler yada gıdasal olarak önerileriniz nelerdir? canlı sperm oluşması için ?

Bir cevap bırakın