cinsel ilişki yada mastürbasyon yapınca vajinada genişleme olurmu

Soru

merak ettiğim bir konu var, seks yaptıkça yada mastürbasyon yaptıkça vajinada genişleme sarkma oluyormuş, eğer hiç bir şey yapmazsak bir süre tekrar toparlanma olur mu, birde ne kadar sıklıkta bunları yapmak bu şekilde genişlemeye bozulmaya sebep olur ?

Cevaplar ( 6 )

  1. farklı açılardan değerlendirmek lazım, bir sürü faktör var, çokta detaya girmeden zamanla yaşa bağlı olarak vücutta deformasyonlar olur, aynı şekilde vajinada genişleme sarkma gibi şeylerde olması normaldir. tabi ilişki sırasında penisin kalınlığı, ilişkinin süresi, vajinal kuruluk gibi etkilerle bu genişleme artabilirde. aynı şekilde benzer durumlar mastürbasyon içinde geçerli ne kadar çok mudahale o kadar çok yıpranmaya sebep olur gibi düşünülebilir.

  2. Jinekolog Metz, farklı penis boyutlarında erkeklerle birlikte olunduğunda vajinal girişin genişleyebileceğini ancak ilişki sonrasında tekrar eski haline döneceğini söylüyor. Yani korkacak bişey yok 🙂

  3. işleyen demir ışıldar demişler ama işleyen demir aşınır yıpranır demeyi unutmuşlar. demir işin espirisi siz ister yerine vajina ister penis koyun aynı hesap, hiç yapmamak körelmesine, çok yapmak ise yıpranmasına hassasiyetini yitirmesine sebep olur. abartı olmadığı sürece normal eylemde sorun yok. ancak aşırılıktan kaçınmak faydanıza.

  4. evet oluyor tabiki bu bir süreliğine hergün yapıyorduk ve genişlediğini anlıyordum 1 ay konusmamısdık sonra tekrar yaptıgımızda gerçektende çok daralmıştı delik daha sıkı olmuştu bu benim için güzel bir deenyim oldu dolayısıyla

  5. malesef istesende istemesende genişleyecek buna çare yok. istersen hiç seks yada mast yapma ama illa yaşlanıyorsun genişliyor sarkmalar oluyor. tabi normal şartlarda atıyorum %1 oranında oluyorsa genişleme, seks ve mast yaparken bu oran 2-3 katına çıkar daha hızlı daha çok olur. bence abartıya gitmedikten sonra normal.

  6. öyle yada böyle eskiyecek genişleyecek sarkacak bunu engelleyemezsin, o sebeple çok kafa yorma, tabi ne olacaksa olacak diye aklına gelen saçma şeyleride yapma, kararında kalmak her zaman iyidir.

Bir cevap bırakın