yeni evliyim cinsel sorunlardan dolayı ilişki yaşayamıyoruz

Soru

merhabalar, 27 yaşında bir erkeğim yakın zamanda evlendim. öncesinde hiç bir cinsel yaşantım birlikteliğim, sevgilim olmamıştı. hayatımda biri olsun her şeyi onunla yaşayayım diye düşünüyordum. evlendik ve pekte cinsel birliktelik yaşadığımızı söyleyemem. 1-2 kere olur gibi oldu olmadı. ilk denemede oluyordu aslında ama eşimin canı yandı ve ağlamıştı, bende devam edemedim bıraktım. ondan sonra da olduğunu söyleyemem zaten. bende de sertleşme sorunu var. denedik olmadı, denedik olmadı, zamanla her ikimizde isteksiz olduk, hiç konuşmuyoruz bu konuları bile. üroloğa gittim ama pek yardımcı olduklarını söyleyemem ne yapabilirim ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 2

  bir çok cinsel sorun hayatınızı etkiler hale gelmiş. ilk mesele eşler arasındaki cinsel uyumsuzluk. ikinci sorun eşinizin ilk gece korkusunun vajinismus benzeri bir psikolojik soruna dönüşme ihtimali. üçüncü ise sizin bu gibi durumlardan etkilenerek ereksiyon kaybı yaşamanız neticesinde performans endişesi yaşamanız olarak değerlendirilebilir. şu aşamada üroloji doktoruna gitmeniz faydasız çünkü üroloji işlevleri ile ilgili bir sorun yada bozukluk yok dolayısı ile boşuna gitmişiniz. gitmeniz gereken bölüm psikiyatri bölümü olmalı, çünkü tüm sorunlarınızın temelinde psikolojik sorunlar var. ilk aşamada eşinizin ilk gece korkusu aşılmalı, vajinismus benzeri sorunlarda kullanılan aşamalı seanslar ile bu korku yenilmeli. son aşamada eşinizle birlikte evlilik terapisi, cinsel uyum terapisi almalısınız ki aranızdaki bağ güçlensin ve şehvet oluşsun. bunların yanında bir tanede ereksiyonu destekleyen ürün kullandınız mı sorunlar kolayca çözülür. diğer türlü tek başına hiç bir çözüme ulaşamazsınız.

 2. 2

  dostum erim bey bu konuda çok doğru söylemiş. sizin sorunlar tamamen psikolojik kaynaklı, bunları hapla ilaçla iyileştiremezsın. birlikte terapi görmeniz bu düşüncelere fikirlere zihninizde alışmanız adapte olmanız gerekli. çok düşük ihitmal ama eşinizin vajina içinde kist yada doku yapışması olabilir buda acıya sebep olur. ilk aşamada vajinal muayene olsun ve fiziksel bir sorun olup olmadığı netleşsin. eğer bir sorun varsa zaten cerrahi mudahale gerekir. eğer sorun yoksa o zaman birlikte psikoloğun yolunu tutun, tüm bu sorunları ona anlatın.

 3. 3

  açıkçası 1. 5 ay kadar psikologa gittik ama bir adım yol katedemedik ve de tamamen para kazanma amaçlı seansı uzattığını düşünmeye başladım ve de bu bizim için zaman kaybı oldu.(kendisi rehber öğretmenliğinden psikologa geçiş yapmış) belki de yeterli bilgiye sahip değildi. bu sebeple doğru psikologu nasıl bulabiliriz emin olamıyorum.

  • 4

   bence psikiyatri ve psikoterapi alanındaki doc doktor ile görüşün, çünkü normal psikologlar son dönemde para doktoru olmuş. hepsi değil belki ama çoğu ticari düşünüyor, maksatları gerçekten derinlerdeki şeyleri bulup çıkarmak ve onarmak değil, ilk hedefleri para kazanmak. ayrıca çoğunun bilgisi ve deneyimi bu konuda yetersiz, sonuçta bununla ilgili düzenleyici ve denetleyici bir kurum yok, okuyan herkes bir klink açıp ticarete başlıyor. tabi hakkıyla bilgisiyle bunu yapan az sayıda kişiyi bunca karmaşa içinde bulmak zor.

  • 2

   açıkçası bu durumu konusmuyoruz bile evde zamanla düzelir diyoruz ama bir şey deneyip çözmeye çalıştığımız da yok kendi kendimize. ikimizde de bir isteksizlik oluştu cinselliğe karşı bu şekilde.

Bir cevap bırakın