yaşa göre penis değişir mi

Soru

merhaba 19 yaşında bir genç kızım. size sormak istediğim şey erkeklerin yaşları ilerledikçe penislerinin boyları ve kalınlıkları değişir mi ?

Cevaplar ( 2 )

  1. 3

    merhaba, aslında güzel soru, genellikle erkekler bu düşünceleri kendi kendilerine sorsalar da sayfalara yazmaktan çekiniyorlar. bilinç altında hep penisin büyük olması ve büyüklükle doğru orantılı olarak erkekliğin gücü de ölçülüyor. lakin gel gör tüm bu düşünceler yanlış ve bu düşünceler üstüne kurulan temelsiz erkeklikte çökmeye mahkum durumda oluyor. sorunuzun cevabı hem evet hemde hayır diyebiliriz. açıklamak gerekirse şöyle ki erkekler belirli bir yaşa kadar hızlı büyür ve boylanırlar işte bu süreçte de aynı şekilde penis gelişimi devam eder. erkeğin boyu posu yaşı ile penisinin büyüklüğünün bir orantısı yoktur ama erkek yaşlandıkça peniste gelişim büyüme yavaşlar ve belirli bir süre sonra durur. bu yaş kişilerin fizyolojik ve genetik yapısına bağlı olarak değişken olabilir. kimisinde 25 yaşına kadarken kimisinde 35 yaşına kadar gelişim devam edebilir. yok eli büyük olanın, yok ayağı, yok burnu, yok kolu uzun, yok boyu uzun olanın penisi de büyük olur muhabbetleri hep hurafedir gerçekle hiç alakası yoktur. bir bakarsınız sporcu, uzun boylu, kaslı bir erkek, düşünürsünüz penisi de kocamandır bunun ha diye, gerçekte 13 cm çıkar mı. birde sıska kısa boylu üflesen yıkılacak bir erkek ciddiye almazsın, birde çıkartır mı 20 cm şaşarsın. anlayacağınız penis konusunda herkesten bir sürpriz çıkabilir. mesela 18 yaşındaki erkek arkadaşınızın penisi ince ve 14 cm olabilir ama yıllar geçtikten sonra bakarsınız 30 yaşlarında 17 cm ve daha kalınca bir penise sahip olabilir. tabi bu sefer bir daha ki 10 yılda, 40 yaşına gelince penis 21 cm olmaz, ha ya hala 17 cm dir belkide 17 buçuk cm olmuştur. yani belirli bir yaşa kadar gelişim devam eder ve bir yaştan sonra durur, hemen durmasa da fark edilemeyecek miktarda gelişim olur. birde bunun tam tersi olma durumu da çokça var gelişim yerine çöküş ve yıpranma olur. ereksiyon kayıpları, ilişki zorluğu, hissizlik, erken boşalma yada hiç boşalamama gibi sorunlarda eklenebilir. aslında bu yazı biraz kızlara değil daha çok erkekleri aydınlatıcı bir içerik oldu.

  2. 2

    yaşlanınca sertleşme sorunları ve kilodan dolayı küçük gibi görünebilir hatta rengi de çeşitli sebeplerden koyulaşabilir. insan ne kadar kendine dikkat etse de yaşlanmak diye bir şey var. ama yaşı ilerledikçe penisi büyüyüp kalınlaşan yoktur.

Bir cevap bırakın