bayanlar için çok sık mastürbasyon yani 52 çekmenin zararı var mıdır

Soru

merhaba geçenlerde bir konu üzerinde erkek arkadaşımla uzunca bir süre tartıştık konu ise şöyle eğer erkekler çok sık 31 çekip mastürbasyon yaparsa penis derisinin aşınmasına, sperm sayısının ve kalitesinin zamanla azalmasına yol açarken kadınlarda orgazm ile ilgili ve kadın cinselliğinde herhangi bir yan etki söz konusu değilmiş bu sizce ne kadar doğru.

Cevaplar ( 3 )

  1. merhaba, çok uzatmadan karmaşık konulara girmeden diyebiliriz ki her ne yapıyorsanız yapın fazlası zarar. erkek yada kadın fark etmeden aşırı mastürbasyon yapmak cinsel organları fazlaca zorlamak ilerleyen vadelerde sorun yaşamanıza neden olur. dediğiniz gibi erkeklerde fazla yapılınca deride aşınma, his kaybı, uyarılma zorluğu, sperm kalitesinde azalma gibi durumlar, kadınlar da fazlaca mastürbasyon yaptıklarında yine tahriş aşınma, his kaybı, orgazm zorluğu ve mastürbasyon alışkanlığı sebebi ile cinsel temasta haz alamayıp orgazm olamamama yada çok geç orgazm olma gibi zararı olabilecek durumlar yaşanabilir. ancak tüm bu dediklerimiz aşırıya kaçılması durumu için geçerlidir. eğer seyrek bazen mastürbasyon yapıyorsanız ciddi alınacak bir zarar gördüğünüz söylenemez. özetle her şey dozunda ve tadında olduğu sürece sorun çıkarmaz.

  2. Derisiyle kılıyla tüyüyle sperm sayısının bir alakası yok fakat eşikler değişir. Çok mastürbasyon yapan birisi normal ilişkide farklı arantılara düşebilir. Cinsel hayatı etkilememsi ve cildinizi tahriş etmemesi açısından çok fazla abartılmaması gerekir diye düşünüyorum.

  3. her iki cinse de zarar. çünkü mastürbasyona alışan bir kadın mesela belden bağlamalı ile kendini tatmin ediyorsa zamanla hakiki penis ona zevk vermeyecektir. ve gerçek hayat asla pornoya benzemez.

Bir cevap bırakın