vefat edenin ardından yas süreci ve cinsel ilişki

Soru

merhabalar ismim emre, benim hanımın annesi yani kaynanam vefat etti. eşim bana diyor ki 1 ay cinsel ilişkiye giremem. bu normal bir şey mi sizce ?

Cevaplar ( 8 )

 1. 8

  merhaba, açıkçası soruyu sormanıza şaşırdım profilden yaşa baktım 38 yazıyor, 20 yaşında toy genç de değilsiniz hani. toplumda 40’ı çıkmadan diye bir söz vardır, onuda mı hiç duymadınız acaba ? sizce iyi günde kötü günde bir birine destek olmaktan anladığınız ne ? acısını üzünüsünü paylaşmak, yas tuttuğu süreçte ona gönülden destek olmak yerine sizin beklentiniz neydi ? hiç birşey olmamış gibi tavşan misali devam mı etseydiniz ? normal bir şey mi derken, çok anormal mi geldi size ? ahlaki erdemleri olan insanların soracağı sorumu sizce bu ? benim şu afette şükür ki kaybım yok ama diğer insanların kaybettiklerine üzülerek bırakın cinsellik yaşamayı gülümsemiyorum bile. tamam hayat devam ediyor lakin bu kadarcık hassasiyet olmasın mı ?

  • 2

   dediklerinize eksiksiz şekilde katılıyorum. zaten ahlaki olarak böyle durumlarda empati yapmak lazım. insanız sonuçta, hoş görülü olmalıyız. bir kedimizi bile kaybedince ne kadar yıkılıyor üzülüyoruz. bu gibi süreçlerde kişiye destek çıkmak lazım. kimse birkaç ay seks yapmasa çatlamaz.

  • 3

   gerçekten çok güzel çok doğru cümleler ile anlamışsınız.. öyle bir durum da kesinlikle insan acısının şokunu üzüntüsünü yaşayıp biteremeden. aklına o türlü bir duygu zaten gelmez jelabi öyle degilmi ? duygusu ve hazzı isteği olmayan içinden gelmeyen biriyle de insan vicdani el vermez zaten herhangi bir sey yapmaya hangi akilla burda soruyorlar anlayamıyorum.. biraz insanlığın duygularını düşüncelerini tahmin ederek veya eşinin halinden hareketinden ne istediğini bilmek anlamak.. duygu sezginliği içinde… ama nerde insanlığımız….

 2. 3

  tamam ama bir ay çok değil mi acaba ?

  • 7

   hayır hiçte çok değil, hatta doğrusu 1 ay değil 40 gündür. bu süreç içinde düğün bayram eğlence falanda yapılmaz. merak etmeyin bu bu sürede erkekliğiniz pas tutmaz. üstelik komşu mahallede çokta tanımıadığınız bir insandan bahsetmiyoruz, eşinizin annesi bir nevi sizinde anneniz gibi olur, bu kadar gaddar olmayın yani. ayıp ayıp…

 3. 2

  tamam o zaman madem öyle diyorsunuz öyle olsun..

 4. 3

  bir iki ay normaldir. çok mekanik olmamak lazım. sonuçta insanız.

 5. 0

  annesi ölmüş eşinin sanki kutlama yaparcasına kızını mı s. sin. ayıp ya. ne günlere kaldık. ya hamile kalsa ne olacak düşünmek bile istemiyorum

Bir cevap bırakın