varikosel ameliyatı sonrası cinsel ilişki olmadan boşalma olurmu

Soru

selam, yaşım çok genç, geçen sene ameliyat oldum, ameliyettan 3 ay sonra falan ilk ilişkimi yaşadım çok sorun yoktu. sonraları ilişkide erken boşalmaya başladım. şimdi ise bazen porno bile izlerken ereksiyon halindeki penisim bir anda kasılıp boşalmaya başlıyorum. bazen geceleri oluyor ilişki yaşamadan cinsellik olmadan boşalıyorum. doktora gittim psikolojik olabilir fiziksel bir durum yok dedi. başka bir sitede okudum ameliyat sonrası bazı kişilerde böyle şeyler oluyormuş. acaba kendiliğindne geçermi, yoksa yine doktora gitmelimiyim ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 4

    20 yaşındayken bende ameliyat oldum sonrasında 5 yıl hep düzensizlikler yaşadım zamanla azaldı. bazen olabiliyormuş böyle şeyler. sinir sistemi etkilenebiliyormuş istemeden refleks boşalma yaşanıyormuş. doktor sorun yok dediyse biraz sabredin zamanla düzelir.

  2. 4

    ilk defa duydum böyle bir sorun, varikosel ameliyatı olan arkadaşım var ama hiç böyle bir şikayeti olmadı, herkeste değil galiba bazı kişilerde oluyor yada belki sizin durum çok daha ileri dereceydi bilemiyorum. fiziksel bir sorun olmadığına göre psikolojik olsa gerek. kendiliğinden geçmesi düzene girmesi lazım. bir süre bekle olmadıo sonra yine doktora gidersin.

  3. 2

    selamlar, bu tip zorlu ameliyatlar sorucunda vücut üzerinde düzensizlikler ortaya çıkabilir. ancak bunun her insanda görülmesi beklenemez. kimilerinde bu tip sendromlar daha ağır ve yoğun yaşanıyorken, bazılarında çok daha hafif ve fark edilmez olabilir. bu süreçte sabırlı olup doktorla iletişimi koparmamalıyız. düzelme ancak geniş vadede olacaktır.

Bir cevap bırakın