sünnet olmamış gibi penis başı içeriye çekiliyor

Soru

Bir kaç senedir zaman zaman yaşadığım bir durum var. Cinsel organım sanki içeri doğru çekiliyor ve cinsel organ derisi cinsel organımı içine alacak şekilde sarıyor. Bu olay ilk olduğunda bilinçaltım beni sünnet olmadan önceki günlerime götürdü. Sanki birden o günlere ışınlanarak aynı hissiyatları hissettim. Özellikle soğuk olunca zaman zaman olan bu durum için doktora da gittim ama literatürde böyle bir şey yokmuş. Cinsel açıdan diğer her şey normal ve stabilken ne oldu da böyle olmaya başladı acaba?

Cevaplar ( 9 )

 1. 5

  soğuktan büzüşünce içeri kaçamsı normal değilmi, sevgiliminde aynısı oluyor.

  • 9

   Soğukta tepki vermesi tabiki doğal. Eskisinden daha fazla soğuktan etkilenme olduğu için bir sorun mu var diye kuruntu etmiştim.

 2. 4

  @civciv haklı kışın soğukta bende de aynısı oluyor hatta testisler bile büzüşüp içeri toplanıyor. vücudun normal refleksi. yaş ilerledikçe bu durum daha bariz daha çok belli oluyor. çünkü vücudun çöktüğü gibi aynı şekilde penistede çökme küçülme olur. herkes sanıyor 18 yaşındayım 16 cm daha da büyürmü diyor, tersine büyümez bir süre sonra küçülmeye başlar. insan boyu gibi, bir dömen bakarsın 175cm yaş ilerleyince 40 yaşına gelince ölçersin 172 cm geliyorsun, yani 3 cm erimişsin.

 3. 2

  bünyenin doğal koruma mekanizması hassas dokuları büzüşerek dış etkenlerden korumaya çalışır. gayet normal yani kafanız rahat olsun bunu sorun etmeyin. aynen doktyorun dediği gibi böyle bir rahatsızlık yada sorun yok, bu doğal bir refleks. neredeyse tüm erkeklerde kadınlarda hassas dokularda durum böyledir.

  • 1

   Vucudun sıcakta ve soğukta çeşitli refleksler göstermesi normal ve ben bunları zaten biliyorum ama en nihayetinde bugune kadar olmayan şekilde bir tepki vermesinin başka gerekçeleri de olabilir diye insan düşünmeden edemiyor. Belkide soğuğa karşı hasssasiyetim arttı…

 4. 4

  Penis ve testisler sıcak ve soğuğa vücudun geri kalan organlarından çok daha duyarlıdır bu yüzden sıcak zamanlarda testisler gevşeyerek aşağı sarkat ve vücuttan uzaklaşmanın da etkisi ile fazla sıcaktan kendini korur. Soğuk havalarda büzüşmenin de etkisi ile vücuda iyice yaklaşır. Soğuk bir ortamda uzun süre kalıyorsanız bunun olması normal.

  • 3

   Bu dediklerinizi zaten biliyorum. Lakin bu kadar soğuktan etkilenme olmazdı. Belkide soğuk hassasiyetim arttı bilemiyorum. Doktorların bu konuda bir şey diyememesi sinir bozucu. Şu an konuştuğumuz ihtimalleri bile dile getirip değerlendirmediler : )

 5. 2

  merhaba, bazen bağ dokularında ve sinir uçlarında iltihap benzeri durumlar ve buna bağlı dokunun büzüşmesine sebep olabilecek sonuçlar görülebiliyor. lakin bu tip şeyler genelde bulaşan hastalıkların belirtisi olarak ortaya çıkmakta. eğer ki evlilik dışı gecelik ilişkileriniz yoksa anal seks falan yapmıyorsanız bunları konuşmak mantıksız olur. diğer durumlar zaten olağan kabul edilir, daha önce gözlemlemediğiniz yeni fark ettiğiniz bir şey olsa gerek. zaten doktora gitmiş olmanız ve doktorunda bu konuda olumsuzluk görmemesi de zaten bu durumu işaret ediyor gibi. çokta kafaya takılacak bir durum değil geniş vadede izleyin aşırı bir sorun olduğunu düşünüyorsanız farklı bir doktora gitmeyi deneyin. ancak bir şey yokken hastalık hastası gibi takıntı yapmak psikolojik olarak olumsuz etkilenmenize sebep olabilir.

 6. 3

  aynısı bendede oluyor doktor kilo ve şekerine dikkat et dedi siz herhangibir çözüm bulabildinizmi

Bir cevap bırakın