sizce kadınlar mı cinselliğe daha düşkün erkekler mi

Soru

merhaba, okuduğum bir haberden alıntı yaprak, “araştırmaya katılan kadınların yüzde 43’ü, partnerlerinden daha fazla libidoya sahip olduklarını beyan etti. bu oran, erkeklerin daha çok cinsellik istediği yönündeki algıya da şüphe düşürdü”. böyle bir durum söz konusu, biz erkeklerde diyorduk ki biz daha istekliyiz ama yakında kadınlar bizi geçer mi ne dersiniz ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 3

  ne kadınlar ne erkekler illa bir kazanan olmasına gerek yok. hem alıntıladığınız cümle 2011 yılından beri her haber ve magazin sitesinde birşey bulamadıkça dolgu olsun diye yeni bir bilgiymiş gibi ısıtılıp servis edilir. ne böyle bir araştma ne böyle bir sonuç var ortada. gerçi bize çokta lazım değil önemli değil ne olduğu. uluşlar arası büyük vakıflar ve sivil toplum kurulaşları gibi yerlerin katkı vermesi ile yapılan çalışmalarda erkeklerin cinselliğe daha düşkün olduğu kadınların çoğunlukla çekimser isteksiz oldukları ortaya konulmış. anlayacağın kadınların bizi geçeceği falan yok. kafa kafaya koysan sonuçları erkekler %72 kadınlar %28 oranında çıkar. asıl gerçek kadınların çoğunun cinsellik sevmediği hoşlanamdığı sadece erkek istiyor diye buna katlandığıdır. ah nerde keşke dedikleri gibi olsa kadınlar bizi geçse daha kuduruk olsa. güzel rüya..

 2. 3

  Bu soruya kesin bir cevap vermek mümkün değildir. Çünkü insanların cinsel ihtiyaçları ve arzuları bireysel farklılıklar gösterir. Bazı kadınlar cinsellikten daha fazla zevk alabilirken, bazı erkekler cinsellikten daha az zevk alabilir. Ayrıca, cinsel ihtiyaçlar ve arzular insanların yaşları, cinsiyetleri, cinsel tercihleri, cinsel sağlıkları ve deneyimleri gibi farklı faktörlere de bağlıdır. Dolayısıyla, kadınların ve erkeklerin cinselliğe olan düşkünlükleri arasında genel bir kural bulunmamaktadır.

 3. 3

  bu çok değişken bir durum. her insanda libido ve düzeyi değişkenlik gösteriyor. sıcak havanının bu yüzden tatil mekanlarında yaşayanların libidosunda bile farklılık olabiliyor.

 4. 5

  herşeye rağmen erkeklerdir diyorum bunu başka bir yazımda da belirttim. neden derseniz erkekler mesela kadının bileğinden bile tahrik olabilecek vaziyette. ayrıca erkek cinsel ilişkide de daha çabuk hazır hale geliyor. kendini hazır hale getiriyor. kadını ise adeta hamur gibi biraz yoğurmak gerekiyor.

Bir cevap bırakın