sevgiliyle cinsel konuları konuşmak mantıklı mı

Soru

sevgilim 33 yaşında bir beyefendi, bende 30 yaşındayım, 1 yıldır iletişimdeyiz. daha önceki tüm ilişkilerimde hep cinsel eylemler yüzünden zarar gördüm. ne kadar sevsem de evlenmeden biriyle artık cinsellik yaşama konusunu kapattım. anladım ki evlenmeden cinsellik tüm masumiyeti samimiyeti bağı mahvediyor ilişkileri bitiriyor. şimdiki sevgilimle en fazla cinsel konularda fikir alış verişi olabilir diyorum. cinsellik konusunda bize haz veren şeyler beklentilerimiz gibi şeyleri konuşarak karşılıklı tanımak için sınırlı oranda konuşmayı düşünüyorum. yine aynı tatsız durumlar olurmu diye endişe etmiyor değilim, acaba hiç cinsellik konuşmasam mı ?

Cevaplar ( 9 )

 1. Sizin bakire olduğunuzu mu sanıyor? Öyle bir izlenim mi verdiniz ya da gerçeği mi gizlediniz? Bakireymiş gibi davranıp sekste uyumlu olup olmadığınızı sadece konusarak mı anlamaya çalışma nıyetındesınız? Eee diyelim konusmalarınıza göre ortak zevkler var, evlenmeden kısa bir süre önce itiraf edip bakire değilim derseniz adam benimle bunca zaman oyun mu oynadın demez mi? Adamı kandırıp bakireymiş gibi evlenmek ve ilk gece de adamı kandırmak dürüstlüğe sığar mı? Amacınız ne tam anlayamadım doğrusu.

  • bakirelikten bahsetmiyor, kandırmaktan gizlemekten bahsetmiyor, demek istediği bu sefer evlenmeden adamla yatağa girmeyeceğim. lakin cinsel konuşmalar azdırıcı oluyor karşı taraf isteklenebilir, cinsel arzuları kabarabilir mesele yatağa gidebilir. bu sebeple cinsel muhabbet yapmasam mı ? tabi yapmazsak bir birimizi ve isteklerimizi bilemeyiz bir birimizi tanıyamayız uyumlu olup olmadığımızı anlayamayız diyor.

  • yanlış anlamışsın @kaan_ist. @mistress_eva doğrusunu anlatmış.

 2. Seni iyi anlıyorum ama herşeyi konuş ama asla cinsel eyleme girme bi erkeğe evlenmeden sahip olacağı şeyi evlenmeden verirsen evlenmek için nedeni kalmaz amacın evlilik bir yuva kurmaksa asla evlenmeden kimse ile cinsel eyleme girme

 3. en güzeli kartlarını açık oynamak, geçmişte hep zarar gördüğünüzü anlatın, bu sebeple değer verilenin cinsellik değil kendiniz olmasını istediğini belirtin. zaten ciddi birisi ise size karakteriniz için değer veriyorsa onun içni sorun olmayacaktır. yok onun derdi yatakta arada takılıp rahatlayacağı kadın bulmaksa kısa zamanda sizden kaçacaktır. bu sayede size değer verip vermediğini anlayabilirsiniz.

 4. bir birinizi tanımak adına sınırlı oranda aşırı erotik olmayan kouşmalar yapılabilir. bu sayede neleri sevip sevmediğinizi öğrenirsiniz. fazla erotik kouşmalar işi yatağa götürebilir. sen olmasada belki adam çok isteklenip kurulabilir. birde baştan net söylemek lazım yoksa adam cinsel konuşmalar yapınca senin seks yapmak istediğini düşünebilir bir nevi yanlış anlaşılabilir.

 5. Siz böyle devam edin bakın sizi nasıl terk edicek görürsünüz. Cinsellik yasamayacaksa sizle niye sevgli kalsin boşuna başkasına bakar seks yapar

 6. Nasıl bir yara aldınız bilmiyorum zaten tr erkekleri gerçekten zır cahil oldukları için bu haldeyiz. Ama şunu söyleyeyim demişsiniz ya cinsellik tüm samimiyeti, masumiyeti, bağı yok ediyor diye buna katılmıyorum. Sizin çıktığınız kişiler demekki o karakterde insanlarmış. Yoksa gayet medeni bi şekilde ayrılan insanlarda var cinselliğe rağmen. Bazıları hiç cinsellik yaşamıyor yine çirkinleşebiliyor. Yani konuyu dağıtmayayım olay cinsellikle alakalı değil. Sizinkiler karaktersizmiş ve konuşulmadan bi ilişkiden hayır beklemeyin. İlişki açık olunmalı ve mutlaka konuşulmalı yoksa daha büyük sorunlar doğurur.

 7. İlişkide istediğiniz, istemediğiniz şeyleri konuşmak kadar doğal bir şey yok. Konuşmadan iletişim kuramazsınız. Endişelerinizi dile getirin. Konuşmaktan korkmayın.

Bir cevap bırakın