Evleneceğim kadın ile önceden cinsel olarak her şeyi konuşmak ileride sorun çıkarırmı

Soru

Sevgilimle kıyafetlerimiz varken otelde seviştik, aniden gelişti, ilişkiye girmedik hiç, o günden sonra artık normal sohbet ederken felan birbirimizi cinsel yönden tanımaya çalıştık, ama sadece sohbet ediyoruz rahat bir şekilde, duygularımızı açıkça dile getiriyoruz ve evlenmeyi düşünüyoruz şuan okulumuz bitmedi daha evlenmemize var, ama her şeyimizi birbirimize anlatırız cinsellikten tutun her şeyi, bazen zaman zaman sevgilim de ben de de aşırı cinsel istek oluyor bunu birbirimize dile getiriyoruz, ama ilişkiye girmiyoruz evlenince girmek istiyoruz, bunları konuşmamızda sizce sakınca var mı? ileride pişmanlık doğurur mu?

Cevaplar ( 4 )

  1. merhaba, aslında yaptığınız konuşma olayı çok mantıklı. günümüzde bilinçsizce ruhsuzca seks yapanlar ayıplanmıyor, ama karşınızdakini tanımak için sorulan cinsel sorulara sapık diye cevap veriliyor. eşlerin birçok mesele dışında atladıkları mesele cinsel uyum. bakıyorsunuz evlilikte her şey çok iyi, para ev araba var, kariyer var, çocuk var, birbirlerine karşı saygı var, görevlerin ve işlerin paylaşımı var yani bir nevi tam ideal çift, lakin adam istekli kadın isteksiz, yada tersi adam isteksiz kadın çok istekli, cinsel düşünceler hiç uymuyor diğer şeyler ne kadarda tam olsa bu cinsel uyum olmayınca evlilik soğuk bir yemeğe benziyor, her an biri bu soğuk yemeği yemekten sıkılıp masadan kalkabilir. işte bu noktada bir birini cinsel olarak da tanımak gerektiği anlaşılıyor. sizin yaptığınız gibi aranızda cinsel uyum var mı düşünceleri fantazileri paylaşıp bir birini anlamak gerekiyor. üstelik buradan çıkarılabilecek çok olumlu gelişmelerde olabilir, bu şekilde eşlerin birbirinin ne sevip ne sevmediğini öğrenip buna göre hareket ederek çok daha aktif bir ritim tutturmak daha kolay olur. bizce konunun içinde eylem yoksa, mesele diyalog ise size zararı değil aksine faydası olacağını düşünüyoruz. lakin bu noktada kendine hakim olmak gerekir, ateş tehlikelidir ama soba içinde ısınmak içinse faydalıdır, hata yapar sobayı devirirseniz ortalık yandı bitti kül oldu. birde bu tip konuşmalar aldatmaya kandırmaya yönelik olmasın, gaza getireyim azdırayım diye başka yerlere gitmesin. yoksa doğru niyetle bizce faydalı olacaktır.

  2. Sorun olmaz tanirsiniz birbirinizi iyce

  3. bence çok doğru insanlar birbirlerini iyice tanımış olur fakat burada konuştuğunuz paylaştığınız şeyler aranızda kalmasını tavsiye ederim.

  4. bence çok iyi konuşmak kendini anlatmak ve karşıdakini anlamak, sonuçta cinsellik bir fikir bütünlüğüdür bu fikirlerin sonucu ortaya çıkan eylemlerdir. eğer fikirlriniz uyuyorsa cinselliktede uyumlu olmanız büyük olasılıktır. “sobayı devirmeyin” 🙂 erim bey üşüdünüz galiba izmirde hava serin

Bir cevap bırakın