sevgilimin eski erkek arkadaşıyla geçmiş ilişkisi beni rahatsız ediyor

Soru

selamlar. 2 yıldır sevgilim var, ilişkiye başlamadan önce bir birimize karşı dürüst olacağız dedik. her şey baştan konuşulsun sonra tatsızlık olmasın, güvene dayalı bir ilişki sürdürülsün dedik. tamam baştan her şey konuşuldu iyi oldu. ancak zamanla bu konuştuklarımız benim kafamda takıntı yapmaya başladı. sevgilimin eski arkadaşı ile yaşadıklarını kendimle kıyaslar oldum. sık sık aklıma geliyor bazen nefret bazen kıskançlık oluşuyor. sonra bu gerilim sevgilime yansıyor onunla tartışıyorum. galiba geçmişi neler yaşandığını bilmemek daha iyiymiş. kendimi yatıştırmaya çalışıyorum olmuyor yine aklıma geliyor. bu düşüncelerden kurtulmak mümkün mü ? ne yapabilirim ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 5

    siz aşırı kıskançsınız sorun bence bu, geçmişte başkaları ile yaşadıkları sizi delirityor anlaşılan. lakin kimsenin geçmişi ile ilgili değiştirebileceği bir şey yok. belki rahatsız oluyorsunuz ama olan olmuş geçmişte yaşanmış bitmiş. ki zaten kız arkadaşınız için o kişinin bir değeri anlamı olsa sizinle değil hala onunla olmaya devam ederdi. artık sizinle ise bilin ki siz daha değerli, eski erkek arkadaşından daha iyisiniz. o sebeple bu takıntıyı aşın artık mutlu olmaya bakın. samimi dürüst bir ilişki başlamış kıskançlıkla takıntıyla bunu ziyan etmeyin. mutluluklar.

  2. 1

    yazık bir birinizi boşuna yıpratmayın, öyle zamanlar geliyor ki keşke deyip eski güzel günleri özlüyorsunuz. bırakın geçmişte ne yapmış, artık sizin yanınızda ya siz buna bakın.

  3. 3

    fazla bilgi fazla samimiyet fazla dürüstlük iyi değil. herşeyi bilmek iyi değildir

Bir cevap bırakın