sevgilim bacaklarımın çok ince olduğunu çirkin göründüğünü söylüyor

Soru

aslında ben çok kafaya takmıyorum ancak sevgilim sürekli bunu söylüyor. çok incesin böyle olmaz azıcık yede kilo al daha güzel görünürsün. böyle zayıfken bacaklar leylek gibi boyunda uzun çirkin gösteriyor seni gibisinden laflar işte. evet biraz zayıf ve uzun boyluyum aynaya da bakınca sanki hak veriyor gibiyim. bi yandan acaba onun söylemlerinden mi etkileniyorum diye düşündüm, erkekler genel olarak nasıl bir vücuttan hoşlanıyorlar. ince zayıf yoksa biraz kilolu mu beğeniyorlar merak ettim ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 3

  başkası nasıl değerlendirir bilemem ama sevgilin hadsiz davranıyor. sonuçta çamurdan heykelcik değiliz, bir başkasının istediğine göre şekillenmiyoruz. bunu sürekli tekrar etmesi sipariş verir gibi hiç hoş değil. çirkin buluyorsa beğenmiyorsa yol verin beğendiği gibisini bulsun. aşırı kilolu kişilerde sağlık referans alınarak yapılan tavsiyeleri yerinde ve yapıcı buluyor, aksine herhangi bir sorun yokken sen öyle ol böyle ol onu giy bunu giy şunu yap bunu yap gibi siparişleri kişinin bireysel karakterine saygıslzık olarak görüyorum. her ne olursa o senin doğallığın o senin kendi özün, uymuyorsa başka beklentisi varsa beklediği gibi birine baksın.

 2. 1

  Bir insana ”çirkin görünüyorsun denmez” dense dense en fazla ”kilo almak sana yakışır” denir. Arkadaşım böyle bir terbiyesizliği böylesi bir hadsizliği nasıl normalleştiriyorsunuz! Bu hazoyu çok mu aradınız acaba diyeceğim de size yapılmış böylesi bir hakareti sindirebildiğinize göre yapılan terbiyesizliğin farkında bile değilsiniz. İşin ilginci; bu sitede yayınlanan soru ve cevaplara bakınca çoğu kişinin tıpkı sizin gibi kendisine ya da kişiliğine yapılan saldırıları ve hakaretleri önemsemediğini görüyorum. Bence kilonuzu değil de size yapılan böylesi bir hakareti nasıl oluyor da sindirebildiğinizi kafanıza takın…

 3. 2

  değerlendirme yapmak gerekirse belki tavsiye veriyor ama sonuç itibari ile hoş bir düşünce yada uslüp değil bence. farklı söylenebilirmiydi, aranızdaki iletişim kuramı nasıl bilemiyorum lakin mevcutta sahip oldukalrın seni sen yapan kişisel özelliklerindir. sevgilinin çok farklı fantaizleri hayal dünyası varsa zaten bu gün bacak der yarın popo der, öbür gün göğüs der böyle böyle gider istekler bitmez. talepleri söylemleri ısrarcı belki rencide ediciyse ilişkinizi gözden geçimeniz sizin için iyi olabilir sanırım.

 4. 6

  partnerim bu güne kadar bir kere olsun bacakların kalın göbeğin var tanker gibisin zayıfla dememiştir, bunların zaten ben kendim farkındayım. lakin sevdiğin kişinin böyle şeyler söyleyip baskı kurması kişinin kendi kimliğine benliğine saygızlık. güzellik kişilere göre görecelidir, kimileri ince sever, kimileri kalın sever ama kimse bir diğerine çirkin görünüyorsun demez. insanlar arayışlarına göre seçimler yaparlar.

 5. 3

  bence hadsiz davranıyor çok güzel ve manken gibisin bence bunu söylemesi yanlış olmuş bir insana çirkinsin diemezsin o çokmu iyiymiş sanki boşver bence onun yüzünden kafaya takmani istemem çok güzelsin keşke ben öyle olsam diyorum millet senin gibi zayıf uzun boylu olmak için ne çabalar sarf ediyor boşver böyle çok iyisin sakin düzenini bozma

 6. 3

  aradan 8 ay geçti. o adamdan büyük ihtimalle ayrılmışsınızdır ki bence ayrılın. benim sevdiğim vücut tipine gelince şöyle : bedence zayıf dediğimiz amma göğüsleri bacakları kalçaları güzel dolgun. başka bir deyişle vücutça zayıf hatları dolgun. bilmem anlatabildim mi ? öbür taraftan bu sitenin kraliçesi burculove ın vücut tipi de çok hoş ; )

Bir cevap bırakın