sekste dikkatin dağılması ve zevkin kaçması

Soru

sarışın alımlı hoş 13 yıldır evli bir bayanım. ancak vücudumda lekeler ve benler var. eşimle seks yaparken bu sebepten her seferinde dikkatinin dağıldığını ve zevkinin kaçtığını söylüyor. bu durumu iyice kafaya taktı bu sebeple ereksiyonda kalıp ilişkiyi bitiremiyor boşalamıyor vaz geçip bırakıyor. tabi o böyle yapınca bende zevk alıp boşalamıyorum. sorun nerede başka erkekler böyle bir sorun yaşıyorlarmı

Cevaplar ( 3 )

  1. 4

    selam, evet tamda dediğiniz gibi literatürde bu tipte bir sorun var. nasıl yani derseniz bazı kişilerde partnerinde yada ortamda gördüğü duyduğu kokusunu aldığı bir şey de olabilir, buna zihinsel olarak takılı kalıp cinselliğe konsantre olup odaklanamadığı için zevk alamama ve boşalamama durumu olabilir. herkeste bu tip durumlar yaşanmaz, yada herkeste aynı şeye takılma durumu olmaz. neye takılır bunun bir sınırı yok. sizdeki gibi benler lekeler olur, ayaktaki tırnak olur, bazı tüyler kıllar olur, vajinal şekil olabilir, daha yazmaya gerek olmayan bir sürü şey. cinsellikte zihnin boş ve odak noktasının ise seksin sürdürülmesi olmalıdır. aksi takdirde erkek yada kadın fark etmez odaklanma olmadığı için cinselliği sürdüremeyecek duruma gelebilir. ki özellikle erkeklerde görsel uyarılma daha fazla olduğu için görsel öğelere daha çok takılabilirler. çözüm olarak ya bu sorun yapan görsel öğe ortadan kaldırılır yada gizlenebilir, mümkün değilse bu görsel öğeye karşı yaklaşımın bilinç altında değiştirmesidir. günümüzde lazerle yada mikro cerrahi ile bu tip sorunlar kolayca gideriliyor, yada hiç olmadı belki seçeceğiniz seksi kıyafetlerle bunları kapatma yoluna gidebilirsiniz. bir başka çözüm konunun üstüne gitmek. ancak bunun için bir uzmandan yardım almanız gerekiyor çünkü bu noktada psikolojik yönlendirme ve telkin uygulanması gerekiyor. öncelikle eşinizle bu konu hakkında detaylı konuşun onun fikirlerine göre ortak bir yol bulmaya çalışın.

  2. 4

    esiniz yanlis yapmis, bosaltmadan kalkılmaz

  3. 3

    13 yıldan beri olmuyor, şimdi olmaya başladıysa sanki eşinizde cinsel sorunlar olmaya başlamış ta buna mahana buluyor diye düşdürdü.

Bir cevap bırakın