cinsel konularda çok utangaç ve çekingenim bunu nasıl aşabilirim

Soru

Merhaba ben sevgilisi olan daha önce cinsellik yaşamamış bir kızım. sevgilim bazen cinsel konulardan bahsediyor o zaman benim yüzüm kızarmaya başlıyor. terliyorum elim ayağım bir birine dolaşıyor gözümü başka yerlere kaçırıyorum, kekeliyorum falan çok heyecanlanıyorum. misal evde porno izlesem yada cinsel şeylerle ilgilensem böyle olmuyor gayet sakinim. erkek arkadaşımla bunlar konuşulacak olsun panikliyorum. çok sinir bozucu geliyor bana heyecan yok diyorum sakin diyorum kendime kalbim davuldan beter. sevgilim bile fark ediyor sen çok gerginsin yine diyor. bu konularda kendimi nasıl sakin tutabilirim bu çekingenliği üstümden nasıl atarım. daha normal tepkiler verebilmek konuşabilmek istiyorum ama olmuyor ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 5

  iyide zaten öyle olması gerekmiyormu, ar namus edep adap haya varsa böyle şeyler söylenince insanın yüzü kızarması utanması gerekmiyor mu ? asıl sorun utanmamak değilmi ? bence halinizde algınızda bir sorun yok, ahlaklız hayasız olmaya çalışmak için çaba sarf etmek niye ? hiç değişmeyin böyle çok daha iyi değil mi ? temiz kalmak varken ne diye çamura girmek için pisliği üstünüze bulaştırmak için uğraşacaksınız ?

 2. 4

  Utanmak iyidir de erkek arkadaşın ele geçirince sende de kalmaz utanma falan malesef

 3. 7

  utanmak iyidir, bu sayede insanın saçma şeyler yapmasını engeller. utanmaz olursan her tür pisliğe bulaşma ihtimalin yüksektir. tabi sen aşırı heyecanlıysan bunu bastırmak ve alışmak için bir miktar cinsel sohbet sitelerinde görüntülü muhabbet yapabilirsin, alışmana faydası olabilir.

 4. 5

  illaki cinsel konuları konuşmanız gerkmiyor böyle bir mecburiyetiniz yok. ne diye kendinizi zorluyorsunuz boşverin gitsin. sizde bu konulardan konuşmayın hiç, kafanız rahat olsun utanmayın sıkılmayın.

Bir cevap bırakın